Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?



Ogar2002 - (33) - 68.117 (?)
20.3.2024 19:39
O tu kyselinku mi právě jde. Extra sladká jablka typu Golden Delicious nebo Rubín moc nemusím. Takže jak trochu pominou mrazy, půjdu si jej koupit.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Ogar2002 - (33) - 68.117 (?), 20.3.2024 19:39
O tu kyselinku mi právě jde. Extra sladká jablka typu Golden Delicious nebo Rubín moc nemusím. Takže jak trochu pominou mrazy, půjdu si jej koupit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 114.82 (?), 20.3.2024 20:26

Takže jak pominou mrazy, půjdu si jej (stromek) koupit 

Výsadba stromků se řídí jednoduchým pravidlem. Sází se v době vegetačního klidu. Musíte jej nasadit, tedy půda nemůže být promrzlá do hloubky. Jestli není zamrzlá v zimě, můžete sázet třeba uprostřed ledna. Že dojdou pak mrazy to nijak nevadí.

Čekat až se oteplí natolik, že již mrazíky nejsou je celkem velká chyba. Stromky se již probouzí, doba vegetačního klidu končí. Úspěch zakořenění a dobrého růstu stromku se podstatně zmenšuje.  

Jednoduše čím dřív se stromek nasadí, tím líp. Každý den je dobrý. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 20.3.2024 21:05

Pro mě je Idared nejdůležitější odrůdou jablek, které pěstuju (235 mnm). Výnos, bezkonkurenční skladovatelnost. Chuť má z mých podmínek výbornou. Není to sice rezistent, potřebuje chemickou ochranu, ale to rezistenty také, i když se to tutláwink. A hlavně! Chutná jako jablko. To se o rezistentech říci nedá. Z rezistentů jsem zlikvidoval/přerouboval Ariwu, Lunu, Shalimar, Sirius, namále má Admirál. Ze tří Admirálů jsem si nechal jeden. Kupodivu Karmínu a Topaz rád mám. Vloni jsem zasadil "momentálně úžasný" rezistent Opál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika