M26 a myši



host - 81.42 (?)
24.3.2014 18:05

M26 a myši

Jediný spolehlivý, ale drahý prostředek je Delicia Gastoxin. Taky nemám rád tyto dryáky, ale přece si nenechám zničit školku. Další osvědčený prostředek, ale jen od jara do podzimu je častá kultivace mezi řádky. Hryzcům vadí jakákoliv činnost. Dále zakládat školku co nejdál od trvalých travních porostů, kde mají tito škůdci klid. V trvalých výsadbách je to problém, protože chybí dostatek predátorů. Ve svých porostech nechávám hraničky dřeva a kamení, aby se mi tam nastěhovaly kolčavy, a vyvýšená místa pro poštolky a káňata. Na podzim, když přiletí havrani, vezmu troják pluh a přes jedno meziřadí obrátím půdu a s hryzci a myšima si havrani poradí.

Wendy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 81.42 (?), 24.3.2014 18:05

M26 a myši

Jediný spolehlivý, ale drahý prostředek je Delicia Gastoxin. Taky nemám rád tyto dryáky, ale přece si nenechám zničit školku. Další osvědčený prostředek, ale jen od jara do podzimu je častá kultivace mezi řádky. Hryzcům vadí jakákoliv činnost. Dále zakládat školku co nejdál od trvalých travních porostů, kde mají tito škůdci klid. V trvalých výsadbách je to problém, protože chybí dostatek predátorů. Ve svých porostech nechávám hraničky dřeva a kamení, aby se mi tam nastěhovaly kolčavy, a vyvýšená místa pro poštolky a káňata. Na podzim, když přiletí havrani, vezmu troják pluh a přes jedno meziřadí obrátím půdu a s hryzci a myšima si havrani poradí.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.144 (?), 31.3.2014 13:16

Slyšel jsem před lety, že některá z Klčovských ponoží je nezajímává pro hryzce. Nevím jestli ještě tyto podnože se používají a vypadlo mi která z nich to je(jsou asi čtyři jejich typy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 31.3.2014 17:40

Já bych na tu nezajímavost klčovských podnoží příliš nesázel. Píše se, že hryzci preferují ty podnože co rostou nejslaběji, jánčata mají raději než duzény. Poté, co jsem opustil všechny  emkové podnože, přeškolili se mí hryzci na A2. A dnes už v pohodě koušou i semenáče. Prostě berou, co je.  Taky bych v naší jídelně raději vybíral mezi steakem a ústřicemi, ale musím volit béžovku či rizoto.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 31.3.2014 18:52

No, ve čtvrtek mi přišly poštou náhradní v nestandardu, takže z letošního jarního roubování sice nebude nic, ale od včerejška mám nasázeno se stoprocentní rezervou. Navíc začnou přes léto po zahradě lítat děti a hlodavci se stáhnou tam kde bude mimo potravy i klid.

PS: pane doktore, je lepší mít ohřívané rizoto než špatně chlazené ústřice. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika