Květy na koncích větví



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 228.149 (?)
7.4.2019 21:23

Vychází mi z toho správně, že když vyštípu poupata, a nic stříhat nebudu, tak buď vyraší výhon ještě z tohoto pupenu, nebo z některého předchozího. Takže je jedno, jestli stříhnu o pupen níž, nebo ne - pokud má výhon vyrašit, někde vyraší, a podle toho, odkud, pak můžu přebytečnou část větve ustřihnout a nový výhon směrovat správným směrem třeba vyvazováním? Sice to bude drbačka u tolika stromků a tolika větví, ale co bych pro ně neudělal... wink

PS: pokud se mi stromky chovají takovým způsobem, není pak lepší s řezem počkat na začátek rašení, až budou jasně rozdané karty, a teprve pak provést řez na ten správný pupen?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 67.245 (?), 7.4.2019 21:09

Vaněk doporučoval uříznout 'květnímu' pupenu u jabloně špičku, pokud má prorůst jako vegetativní.

Jestli proraší výhony z listové růžice, záleží na energii, která směřuje do pupene (Zálivka, hnojení, převaha kořenů nad korunou).

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.116 (?), 8.4.2019 21:44

Prosím, odpovězte někdo na zkušenost - příspěvek Mirek-TT(377)ze7.4.2019 Já pozoruji to samé je někde chyba, třeba ve střihu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.245 (?), 8.4.2019 22:07

Jestli ostříháte všechny květní pupeny tak ano.

O květní násadě na příští rok je rozhodnuto do 60 dnů od květu.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 228.149 (?), 7.4.2019 21:23

Vychází mi z toho správně, že když vyštípu poupata, a nic stříhat nebudu, tak buď vyraší výhon ještě z tohoto pupenu, nebo z některého předchozího. Takže je jedno, jestli stříhnu o pupen níž, nebo ne - pokud má výhon vyrašit, někde vyraší, a podle toho, odkud, pak můžu přebytečnou část větve ustřihnout a nový výhon směrovat správným směrem třeba vyvazováním? Sice to bude drbačka u tolika stromků a tolika větví, ale co bych pro ně neudělal... wink

PS: pokud se mi stromky chovají takovým způsobem, není pak lepší s řezem počkat na začátek rašení, až budou jasně rozdané karty, a teprve pak provést řez na ten správný pupen?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 8.4.2019 12:15

Petře, nejtěžší chvíle v životě pěstitele dřevěných kamarádů je udržet ruce v kapsách, když nás ony nejvíce svrbíwink! Podobným způsobem, jako ty Vaše popisované se chovají mí Jonathani, na loňských výhonech všechny pupeny obsahují i květy-ty však nakvétají jen částečně, postupně zaschnou a opadnou. Jsou asi o 14dní pozadu po těch na starším dřevě, úroda z nich je ok. Opravný střih neprovádím, není ho třeba. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 9.4.2019 8:58

Bylo pěkné léto, stromky nejspíše solidně pohnojené, přírodou nebo člověkem správně opečované, nadiferencovaly květní pupeny i tam, kde minulé roky ne. Taky to mám tak, dokonce terminály vřeten u několika odrůd založily květní pupeny prakticky po celé délce. Z pupenů, které se tvářily víc jako listový než květní. Pokvetou i ty, ve které jsem vkládal naděje, ze kterých měl kmínek růst dál. Neřežu. Počkám, jak se to vyvrbí. Vyloupnu kvítky, zaliju. Obyčejně dříve prorostly.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika