Květy na koncích větví



host - 157.239 (?)
8.4.2019 12:15

Petře, nejtěžší chvíle v životě pěstitele dřevěných kamarádů je udržet ruce v kapsách, když nás ony nejvíce svrbíwink! Podobným způsobem, jako ty Vaše popisované se chovají mí Jonathani, na loňských výhonech všechny pupeny obsahují i květy-ty však nakvétají jen částečně, postupně zaschnou a opadnou. Jsou asi o 14dní pozadu po těch na starším dřevě, úroda z nich je ok. Opravný střih neprovádím, není ho třeba. SPCH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 67.245 (?), 7.4.2019 21:09

Vaněk doporučoval uříznout 'květnímu' pupenu u jabloně špičku, pokud má prorůst jako vegetativní.

Jestli proraší výhony z listové růžice, záleží na energii, která směřuje do pupene (Zálivka, hnojení, převaha kořenů nad korunou).

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.116 (?), 8.4.2019 21:44

Prosím, odpovězte někdo na zkušenost - příspěvek Mirek-TT(377)ze7.4.2019 Já pozoruji to samé je někde chyba, třeba ve střihu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.245 (?), 8.4.2019 22:07

Jestli ostříháte všechny květní pupeny tak ano.

O květní násadě na příští rok je rozhodnuto do 60 dnů od květu.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 228.149 (?), 7.4.2019 21:23

Vychází mi z toho správně, že když vyštípu poupata, a nic stříhat nebudu, tak buď vyraší výhon ještě z tohoto pupenu, nebo z některého předchozího. Takže je jedno, jestli stříhnu o pupen níž, nebo ne - pokud má výhon vyrašit, někde vyraší, a podle toho, odkud, pak můžu přebytečnou část větve ustřihnout a nový výhon směrovat správným směrem třeba vyvazováním? Sice to bude drbačka u tolika stromků a tolika větví, ale co bych pro ně neudělal... wink

PS: pokud se mi stromky chovají takovým způsobem, není pak lepší s řezem počkat na začátek rašení, až budou jasně rozdané karty, a teprve pak provést řez na ten správný pupen?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 8.4.2019 12:15

Petře, nejtěžší chvíle v životě pěstitele dřevěných kamarádů je udržet ruce v kapsách, když nás ony nejvíce svrbíwink! Podobným způsobem, jako ty Vaše popisované se chovají mí Jonathani, na loňských výhonech všechny pupeny obsahují i květy-ty však nakvétají jen částečně, postupně zaschnou a opadnou. Jsou asi o 14dní pozadu po těch na starším dřevě, úroda z nich je ok. Opravný střih neprovádím, není ho třeba. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 9.4.2019 8:58

Bylo pěkné léto, stromky nejspíše solidně pohnojené, přírodou nebo člověkem správně opečované, nadiferencovaly květní pupeny i tam, kde minulé roky ne. Taky to mám tak, dokonce terminály vřeten u několika odrůd založily květní pupeny prakticky po celé délce. Z pupenů, které se tvářily víc jako listový než květní. Pokvetou i ty, ve které jsem vkládal naděje, ze kterých měl kmínek růst dál. Neřežu. Počkám, jak se to vyvrbí. Vyloupnu kvítky, zaliju. Obyčejně dříve prorostly.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika