Kvetou



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?)
17.4.2024 11:22

Vás bych pane Waltře dal naklonovat, aby tady bylo víc takových aktivních pisatelů. U vás je to navíc v universálním podání ovoce i zelenina. Jaké jsou to odrůdy na vašich fotkách? Hlavně u těch květů vyfocených zblízka. Abych se ještě vrátil k roubování do rozštěpu, tak je jasné, že u roubování do širší podložky, kde se jeden z roubů neujme, vzniká pak na místě neujmutého roubu větší prasklina, která se musí zatírat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 91.196 (?), 8.9.2023 12:58, zobrazeno: 766x

Před obcí Miňůvky ve směru od Kroměříže mezi polem a silnicí rozkvetlo několik jabloní neurčitého věku! SPCH

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 8.9.2023 13:41

to se občas stává. Moje stromky jednou na konci léta vykvetly poté, co v předchozích měsících je příval krupobití zcela odlistil a ony musely udělat všechno pro svou záchranu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 14.4.2024 11:48

Některé jabloně už odkvetly a některé stále nádherně kvetou. Jaká bude Bonita, viďte, pane Waltere. Ale hlavně co přinese vaše Lyra, že. Mám tady už delší dobu stromek Enterprise, který se neosvědčil ve vyšších polohách, ale nechce se mi věřit, že se neosvědčí tady, když jsem byl tak spokojený například se zajímavou chutí náročné Pink Lady.

Enterprise
Enterprise
Mantet
Mantet
Mantet
Mantet
Jonathan
Jonathan
Lobo
Lobo
Bláhova oranžová reneta
Bláhova oranžová reneta
Bláhova oranžová reneta
Bláhova oranžová reneta
Bláhova oranžová reneta
Bláhova oranžová reneta
Auralia
Auralia
Red Chief
Red Chief
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 14.4.2024 12:36

yes, foto 9, vlevo dole? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 16.4.2024 11:56

A jaké máte doma jabloně nebo jejich rouby, pane SPCH? Psal jste něco o roubování do rozštěpu. Já musím napsat, že na rozdíl od minulého roku, kdy se mně například v Leskoře nechytla v rozštěpu ani jedna Pricia, tak letos se chytly všechny, nakonec i ta poslední na starším dřevě. Přehazoval jsem něco i ze stromu na strom a to ještě poměrně nedávno a povadly mně zatím lístky jen na jednom pupenu z mnoha roubů, což je povzbudivé. Propásl jsem termín objednání roubů z Holovous, tak jsem přehazoval pozdní odrůdy slivoní na ZR blíže k domu, z míst, kde plody likvidují špačci. (Haroma, Presenta, Harbela, Elena, Dušičková - Domácí). Chtěl bych si objednat makety dravců, pomáhá to proti špačkům? Co se týče roubování do rozštěpu, je také třeba dodržet některá ta pravidla, například, aby rozštěp nebyl příliš hluboký, naopak je lépe do menšího rozštěpu roub spíše jemně natlačit. Seříznutý roub může nepatrně vyčnívat nad úrovní seříznuté podložky.

Pacific Rose
Pacific Rose
Přehazovaný roub Opálu (tentokrát pravého) na Toptaste
Přehazovaný roub Opálu (tentokrát pravého) na Toptaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 16.4.2024 15:20

Květy jabloní jsou nádherné.  Walter

květy jabloní
květy jabloní





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 17.4.2024 11:22

Vás bych pane Waltře dal naklonovat, aby tady bylo víc takových aktivních pisatelů. U vás je to navíc v universálním podání ovoce i zelenina. Jaké jsou to odrůdy na vašich fotkách? Hlavně u těch květů vyfocených zblízka. Abych se ještě vrátil k roubování do rozštěpu, tak je jasné, že u roubování do širší podložky, kde se jeden z roubů neujme, vzniká pak na místě neujmutého roubu větší prasklina, která se musí zatírat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika