Kvalitní letní jabloň



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Petr Zehnálek - (35) - 58.232 (?) 
18.5.2016 7:34
Z letních odrůd by mohla být na sušení vhodná stará holandská odrůda Signe Tillisch. Je to velké jablko s hutnou dužninou a výraznou kalvilovitou chutí. Bohužel na strupovitost je dost náchylné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 149.105 (?), 23.5.2016 6:03

Já mám odrůdu Hana, zraje začátkem srpna, jablka jsou chutná a celkem i vydrží, tedy na letné odrůdu. Musím je protrhávat, jinach jsou drobnější. Nikdy jsem proti strupovitosti nestříkal a jablka jsou vždy pěkná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 23.5.2016 7:45

Hana je dobrá, ale letní je u nás dost pozdně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 18.5.2016 7:27

Môže byť napr. Ametyst, Nela, Hana, Piros, Discovery... Podpníky stredne alebo slaborastúce.  Súhlasím ale s p.Vysloužilom že na sušenie sú lepšie zimné odrody. Ja tiež používam na sušenie len radiátor a je to v pohode.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 18.5.2016 9:55

Nejkvalitnějším letním jablkem zůstává asi Mantet. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.246 (?), 18.5.2016 15:44

mantet je výborný, u mě šťavnatý, ale ty vosy, ty mu dávaj zabrat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.193 (?), 22.5.2016 12:42

Zdravím, vás všechny, máte někdo zkušenosti s Delcorfem, popř. jeho mutací Dalily A., nebo Delbarestivalem propagovaným mj. jedním* komerčním zahradníkem Stár... 

Zajímala by mě chuť, vzhled něco napoví, ale není to vůbec jistota.

Podmínky mám na pěstování jabloní velmi dobré - 250 m.n.m., Brno - severní srážkově vyrovnanější část, v jižním mírném svahu. Potřebuji jednu dobrou letní jabloň - pro děti, náhradu za už odešlou 2 x L. průsvitnou a odcházejícím J.G. Redem. Srpnový termín sklizně mě plně vyhovuje a už nemám moc místa experimentovat, místa zabírají meruňky, kadlátky, a jiné teplomilné.

Dík, su zvědavé estli se někdo najde. Pravděpodobně, kromě Delcorfu, nebo možná i Delbarestivalu, to nebudou moc dlouho pěstované odrůdy.

Kryštof (Brněnsko)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.193 (?), 22.5.2016 15:07

Takže to vypadá, že je to všechno jedna odvozenina, Delbarestival zřejmě totožný s Delcorfem, a Dalili je mutace.

Dá se nějak chuťově srovnat s Pirosem, Ametystem, Katjou, Mantetem, popř. s Průsvitným letním, který znám.

Díky a zatím, Kryštof

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.184 (?), 24.5.2016 22:29

Chtel bych na podzim zasadit jablon ALLEGRO. Nema nekdo zkusenost s chuti techto jablek? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 7.7.2016 2:55

Mám Freaasovo letní - alespoň si myslím že to je. Dostal jsem rouby od kamaráda. Je to pozdně letní jablíčko. Zdravé, úrodné, nemoučnatí a myslím si, že by na sušení bylo ok. V Beskydech 400mnm je konzumní již od poloviny srpna. Vydží na stromě asi měsíc.

Rouby mám k dispozici.

Letos jsem rouboval "No Name" jabloň z Liptova. Letní, prý zdravé a velmi sladké. Rouby rostou pěkně, ale na jablíčka si musím počkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika