Kvalitní letní jabloň



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?)
23.5.2016 7:45

Hana je dobrá, ale letní je u nás dost pozdně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Petr Zehnálek - (35) - 58.232 (?), 18.5.2016 7:34
Z letních odrůd by mohla být na sušení vhodná stará holandská odrůda Signe Tillisch. Je to velké jablko s hutnou dužninou a výraznou kalvilovitou chutí. Bohužel na strupovitost je dost náchylné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.105 (?), 23.5.2016 6:03

Já mám odrůdu Hana, zraje začátkem srpna, jablka jsou chutná a celkem i vydrží, tedy na letné odrůdu. Musím je protrhávat, jinach jsou drobnější. Nikdy jsem proti strupovitosti nestříkal a jablka jsou vždy pěkná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 23.5.2016 7:45

Hana je dobrá, ale letní je u nás dost pozdně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 18.5.2016 7:27

Môže byť napr. Ametyst, Nela, Hana, Piros, Discovery... Podpníky stredne alebo slaborastúce.  Súhlasím ale s p.Vysloužilom že na sušenie sú lepšie zimné odrody. Ja tiež používam na sušenie len radiátor a je to v pohode.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.5.2016 9:55

Nejkvalitnějším letním jablkem zůstává asi Mantet. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.246 (?), 18.5.2016 15:44

mantet je výborný, u mě šťavnatý, ale ty vosy, ty mu dávaj zabrat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.193 (?), 22.5.2016 12:42

Zdravím, vás všechny, máte někdo zkušenosti s Delcorfem, popř. jeho mutací Dalily A., nebo Delbarestivalem propagovaným mj. jedním* komerčním zahradníkem Stár... 

Zajímala by mě chuť, vzhled něco napoví, ale není to vůbec jistota.

Podmínky mám na pěstování jabloní velmi dobré - 250 m.n.m., Brno - severní srážkově vyrovnanější část, v jižním mírném svahu. Potřebuji jednu dobrou letní jabloň - pro děti, náhradu za už odešlou 2 x L. průsvitnou a odcházejícím J.G. Redem. Srpnový termín sklizně mě plně vyhovuje a už nemám moc místa experimentovat, místa zabírají meruňky, kadlátky, a jiné teplomilné.

Dík, su zvědavé estli se někdo najde. Pravděpodobně, kromě Delcorfu, nebo možná i Delbarestivalu, to nebudou moc dlouho pěstované odrůdy.

Kryštof (Brněnsko)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.193 (?), 22.5.2016 15:07

Takže to vypadá, že je to všechno jedna odvozenina, Delbarestival zřejmě totožný s Delcorfem, a Dalili je mutace.

Dá se nějak chuťově srovnat s Pirosem, Ametystem, Katjou, Mantetem, popř. s Průsvitným letním, který znám.

Díky a zatím, Kryštof

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.184 (?), 24.5.2016 22:29

Chtel bych na podzim zasadit jablon ALLEGRO. Nema nekdo zkusenost s chuti techto jablek? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 7.7.2016 2:55

Mám Freaasovo letní - alespoň si myslím že to je. Dostal jsem rouby od kamaráda. Je to pozdně letní jablíčko. Zdravé, úrodné, nemoučnatí a myslím si, že by na sušení bylo ok. V Beskydech 400mnm je konzumní již od poloviny srpna. Vydží na stromě asi měsíc.

Rouby mám k dispozici.

Letos jsem rouboval "No Name" jabloň z Liptova. Letní, prý zdravé a velmi sladké. Rouby rostou pěkně, ale na jablíčka si musím počkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika