Kubáček 2016



host - 144.136 (?)
26.3.2016 8:02

su softwares na upravu fotografii a tie by tu info z ceduliek asi "vydolovali".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 182.227 (?), 26.3.2016 7:27

Ta doba 24 hodin je dlouhá a pokud to jde, je lepší stromky založit do zeminy co nejdříve. Záleží ještě, zda vozíčkáři, co jezdí po trzích je nemají volně třeba týden a před Vámi je jen pokropí. Ono ještě velmi záleží na tom, jak se stromkama bylo nakládáno před tím. A co mají za sebou. To je kolikrát rozhodující. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 26.3.2016 7:54

To je hrozné, jak jsem to napsal, ta doba podle normy ČSN byla 48 hodin, dva dny, ne jeden den, neumím počítat. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.215 (?), 26.3.2016 9:42

Dobrý den, já jsem před 8. lety též koupila ovocné stromky ze Střilek. Jsem velice zklamaná, stromky skoro nerostou, málo plodí. Zato jsem velice spokojená z ovocnou školkou ze Strážnice od pana Zibala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 26.3.2016 12:22

Ze Střílek jsem přestal odebírat stromky kvůli omezenému sortimentu, jinak jsem byl s kvalitou služeb spokojen. Pokud jde o málo čitalné visačky, tak to se občas stává všude. Největší problém vidím se záměnami odrůd. Bohužel se mně to stalo i v Klivii Ba, kde je jinak výborný sortiment. Je to ten známý případ s broskvoní Vistari"š". Také bohužel posílají stromky s visačkou, kde je na papírku napsaný fixou název odrůdy, nic víc. Co se týká Strážnice, tak je to asi nejspolehlivější dodavatel, pokud jde o záměny, jen by u broskvoní neškodilo mít nějaké odrůdy na jiných podnožích než jen BSB-1. Myslím podnože do těžších půd. Zřejmě je to ale jediný dodavatel, kterému jde o to, aby posílal zákazníkům odrůdy, které si skutečně objednali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.136 (?), 26.3.2016 8:02

su softwares na upravu fotografii a tie by tu info z ceduliek asi "vydolovali".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 26.3.2016 8:13

Přeháníte - čtu Jabloň MELODIE, Zelená renklóda, Třešeň CHRISTIANA, Broskvoň CATHARINA... naživo to musí být nádherně čitelné cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.77 (?), 26.3.2016 12:18

Souhlasím, je to nepořádnost a kazí to dojem z jinak třeba dobrého zboží. Aspoň narychlo z fotky je poznat:

1) KRISTIANA

2) Melodie

3)...

4)..., podnož ptáčnice

5) Zelená renkloda

Podívám se na to pořádně ještě večer doma. Něco z toho půjde vytáhnout.

Pohoda, hezký den

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 26.3.2016 12:55

Ve Střílkách bych se určitě nebál nakupovat. Další výhoda je, že se u nich najdou i odrůdy a na podnožích, které u druhých prodejců nejsou.

K těm návěskám. Je to úřední návěska a potisknout se nedá jinak, než nějakou jehličkovou, omezeně inkoustovou tiskárnou. Laserová tiskárna se při tomto zničí, protože návěska je umělá hmota i když vypadá jako papír. Speče se, rozteče se v zapékací jednotce. No a barva se deštěm vymyje. Lze to ještě udělat tak, že stromky se opatří další vlastní návěskou, ta už může být už z čehokoliv, s obrázkem, zvláštní tisk atd. Je to však náklad a práce navíc. A stromek by byl se dvěma návěskama. Zatím jsem se s tím nesetkal. Anebo zařadit stromky do CAC. Mnoho školkařů však pěstuje jen uznaný materiál, jsou na to zvyklí z dřívějška, dříve to jinak nešlo,  a ten musí mít tuto modrou návěsku. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 26.3.2016 13:15

Píšu, že jsem se ještě nesetkal se stromkem se dvěma návěskama, no a hned v sousedním vlákně "stříhání stromků" švestka má dvě návěsky. Jednu úřední modrou a pak bílou s popisem. Jinak pro materiál CAC by stačila jen samotná bílá, ale prodejce dostal, koupil stromek s modrou návěskou, takže přidal svoji bílou a prodává dál.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 26.3.2016 14:21

Podívám se na to pořádně ještě večer doma. Něco z toho půjde vytáhnout.

Není třeba. Vím, co jsem objednal, takže jsem všechno určil. Nicméně správně popsané zboží si představuji trochu jinak.  Je to už stará písnička. Nápisy na těchto cedulkách, i když jsou při koupi čitelné, během jednoho, nejvýš dvou roků,  zmizí
    Hlavní myšlenkou úvodního příspěvku bylo, že stromky - třebaže až na jaře - byly poslány ve velmi dobré kvalitě. A taky nabídka více tvarů a podnoží. Přitom stále spousta lidí kupuje stromky z barevných katalogů, kde se nedozví nic o tvaru a podnoži, zato si přečte, že ovoce je chruplavé a stromy překvapí na jaře bílými květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika