Konec pesticidů pro zahrádkáře?



host - 9.129 (?)
8.3.2017 21:28

SfK: Můžete prosím upřesnit ty herbicidní účinky? Zajímá mě to proto, abych se jim případně vyhnul. Mám Reldan 22, nikoli starý Sumithion, ale je možné, že některé rostliny jsou citlivé na organofosfáty obecně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 35.93 (?), 9.3.2017 11:27

Kde jste cetl, ze se pouziva vic a vic chemie? To je spise naopak. Za poslednich 10 let bylo v Evrope povoleno jen 12 novych ucinnych latek pro rostlinolekarske ucely., Vyzkum a vyvoj 1 latky stoji 250 milionu dolaru (pred 10 lety to byla polovina). Jako vhodna ucinna latka je vyhodnoce 1 latka z 140 000. Takze podle mne je to srovnatelne s vyzkumem a vyvojem novych leku pro lidi, bez kterych se take uz neobejdeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 7.3.2017 21:22

omyl, to že zmizely časově neomezené registrace neznamená, že každý rok nebude možné obnovit povolení POR na další období. Je otázkou, jestli prodejci v přechodných obdobích neomezí skladové zásoby kvůli komplikacím s etiketami a BL.

Povětšinou je to tak, že co v předchozích letech vypadlo, už se asi nevrátí. Ale to co bylo loni z 99% bude i letos.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.17 (?), 7.3.2017 23:13

no nic, mám ještě asi 10 let starý Sumithion super, kupodivu ještě funguje!laugh Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 7.3.2017 23:42

To je možný, ony organofosfáty jsou celkem stabilní a dosti širokospektrální. Takže pokud skladováním nepřibyde na váze herbicidní účinnost na některé rostliny, pak vesele "do spotřebování zásob".

Jenže ta stabilita a širokospektrálnost má druhou stranu mince =  proto neprošlo novou vlnou registrací.

Od jisté doby ale organofosfáty nemám rád (pro náhodné herbicidní vedlejší účinky), takže zrovna zákazu účinné látky fenitrothion příliš nelituji.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 8.3.2017 20:52

Calypso už mi došlo, tak na pilatku používám jeho odvozeninu Biscaya.
Bohužel, Mospilan v doporučených dávkách a sólo aplikacích je slabý, nejen v ovocnářství, třeba taková mandelinka bramborová.

Reldan si šetřím na obaleče, hlavně na 1.generaci včetně ranných švestek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 8.3.2017 21:19

Já mám s Mospilanem zkušenost zatím dobrou. I na pilatky. Možná u velkopěstitelů klesá účinnost (rezistence). Pro zvýšení účinku bych k němu přidal smáčedlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 8.3.2017 21:29

Díky, Kuky, za informaci. Pane Václave, 5 litrů Biscaye za zhruba 10 a půl ticíse je přece jen kapku priveľa. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 9.3.2017 11:32

To je pravda, Petře. Jedině od známého agronoma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.129 (?), 8.3.2017 21:28

SfK: Můžete prosím upřesnit ty herbicidní účinky? Zajímá mě to proto, abych se jim případně vyhnul. Mám Reldan 22, nikoli starý Sumithion, ale je možné, že některé rostliny jsou citlivé na organofosfáty obecně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 9.3.2017 0:14

Ano, některé rody jsou na různé organofosfáty různě citlivé. Například na Reldan jsou citlivé rostliny z rodu Vaccinum (kanadské borůvky, brusnice,...). Nejde jen o to, že na ně přímo postřik nepotřebujete, ale mohou být zasaženy (jak v našich přehoštěných zahrádkách bývá) jako necílové buď vlečkou a nebo okapem (příklad - borůvka pod švestkou).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika