Kdy ostříhat letní jabloň?



lulupapa - (25) - 113.134 (?)
15.9.2014 21:20

Děkuji za všechny rady. Jde mi z toho hlava kolem. Jsem čekala, že to bude jednodušší. A to mě čeká ještě stříhání broskve...:-D A ještě spousta jiné práce (sázení živého plotu, zastřihávání vrbiček...)

Musím Vaše rady ještě pořádně prostudovat, protože občas vůbec netuším při čtení, která bije. No holt zahradník amatér.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
lulupapa - (25) - 113.134 (?), 15.9.2014 21:20

Děkuji za všechny rady. Jde mi z toho hlava kolem. Jsem čekala, že to bude jednodušší. A to mě čeká ještě stříhání broskve...:-D A ještě spousta jiné práce (sázení živého plotu, zastřihávání vrbiček...)

Musím Vaše rady ještě pořádně prostudovat, protože občas vůbec netuším při čtení, která bije. No holt zahradník amatér.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 16.9.2014 10:59

Mírně Vám to zjednoduším.Když se budete řídit mojimi radami, nic se Vám nemůže stát.

1)Sice jsem taky letos stříhal broskvoně koncem prázdnin, ale Vám radím přesunout broskvičku na jaro, po odkvětu.

2)U jabloňové stěny proveďte jarní řez+doplňkový letní řez, kdy odstraníte přebytečné dřevo, prosvětlíte stěnu, a na ponechaných výhonech zůstanou květní pupeny.Uvidíte, že v dalším vegetačním období bude nadbytečného dřeva méně.

3)U jabloně na jaře v horní části jabloňové stěny ponechte v rozestupu několik výhonů, které po délce nezastřihujte, zbytek proutí vystřihněte pryč.

4)Dolní a střední partie jabloňové stěny můžete ponechat hustější, protože v těchto partiích je intenzita růstu menší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika