Jonagold vs Jonathan



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
23.2.2018 11:20

Můj první kontakt s Jonathanem byl v 70. letech Kamarád měl známou prodavačku v obchodě Ovoce-zelenina,  kopupil jako podpultovku lísku jablek z Maďarska - každé zabalené v hedvábném papíru. Nikdy před tím jsem tak chutné jablko neokusil - a snad ani nikdy potom.   Když mi zaplodil můj vlastní stromek Jonathanu, jablka - trochu menší - nebyla špatná, chutí bych je přirovnal k Idaredu z lepších poloh. Ale do těch maďarských měla neskutečně daleko.|
   U mnohem bujněji rostoucího Jonagoldu jsem zažil sezóny, kdy byl suverénně nejlepším jablkem po Novém roce, ale i sotva podprůměrnou kvalitu.  Z mutací JG mi jako kvalitativně nejstabilnější připadá Rubinstar.
    

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.210 (?), 22.2.2018 17:11
Jonagored a Jonathan vo februári. Jonagored (mutácia Jonagoldu) je na foto 1-3, Jonathan je na foto 4-6. Trvanlivosť Jonagoredu je slabšia než Jonathanu, ale zatiaľ sú plody v dobrom stave. Šťavnatosť je podobná, konzistenciu dužiny má tuhšiu Jonathan. Posúdenie chuťovej kvality je iste subjektívne. Jonathan patrí k najchutnejším odrodám vôbec, ale Jonagored je silný súper a tiež vysoko kvalitná odroda. Chuťovo sú odlišné - Jonagored je sladší, Jonathan harmonickejší - ale momentálne by som ich "duel" posúdil ako remízový. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 23.2.2018 11:20

Můj první kontakt s Jonathanem byl v 70. letech Kamarád měl známou prodavačku v obchodě Ovoce-zelenina,  kopupil jako podpultovku lísku jablek z Maďarska - každé zabalené v hedvábném papíru. Nikdy před tím jsem tak chutné jablko neokusil - a snad ani nikdy potom.   Když mi zaplodil můj vlastní stromek Jonathanu, jablka - trochu menší - nebyla špatná, chutí bych je přirovnal k Idaredu z lepších poloh. Ale do těch maďarských měla neskutečně daleko.|
   U mnohem bujněji rostoucího Jonagoldu jsem zažil sezóny, kdy byl suverénně nejlepším jablkem po Novém roce, ale i sotva podprůměrnou kvalitu.  Z mutací JG mi jako kvalitativně nejstabilnější připadá Rubinstar.
    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika