Jakou letní jabloň?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 27.21 (?) 
21.9.2011 10:10

Ještě jsem se díval na letní odrůdu Hana, máte ji někdo? V porovnání s Dimou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 21.9.2011 11:42

Hana je poměrně známá a rozšířená odrůda, dokonce snad rezistentní. Chuťově je dobrá, vydrží poměrně dlouho, hezky žíhaně zbarvená, ve zralosti trochu mastná. Není teda úplně nejranější. Porovnat s Dimou neumím, Dimu nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 21.9.2011 13:16

Dima

- registrace 2004, Discolor x Mantet. Plod- střední až velký, ploše kulovitý. Slupka hladká, suchá, středně tlustá, barva zelenožlutá s červeným líčkem. Dužnina krémová, chruplavá, šťavnatá. Chuť slabě navinulá, příjemně aromatická, velmi dobrá.
Celková charakteristika : letní odrůda jabloně. Růst je slabý, korunu vytváří rozložitou s dostatkem plodonosného dřeva. Plodnost je velká, pravidelná. Sklizeň je začátkem srpna, konzumně dozrává asi týden po sklizni. Odolnost proti napadení strupovitostí je střední až vysoká, a proti napadení padlím jabloňovým je tolerantní. Podnože lze použít zakrslé i polozakrslé typy. Pěstitelské tvary jsou ŠV, Z, ČK. Pžadavky -středně náročná na polohy a půdy. Hodnocení : má kvalitní, vzhledné plody, vhodné pro přímý konzum. Může se pěstovat ve všech oblastech. Plody se při přepravě méně otlačují než u ostatních letních odrůd. Málo náročná na chemickou ochranu.

Volila jsem Dimu z toho důvodu, že mi dřív chutnával Mantet, který byl ale náchylný ke strupovitosti a k otláčení. Chuť Dimy se opravdu Mantetu podobá, jen bych řekla, že je trochu "svěžejší".                                                              Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.182 (?), 21.9.2011 13:21

ps - u té Hany je v atlase uváděn růst středně bujný až bujný.         L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 21.9.2011 20:15

Hanu mám na podnoži M 9. Přesto roste poměrně bujně a blbě se tvaruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 21.9.2011 20:22
Ve Fytosu nabízí novinku - letní jabloň Juno (Julie x Lenor). Neví někdo blížší údaje o této odrůdě?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.21 (?), 5.10.2011 9:33

Tak nakonec jsem se rozhodl pro Dimu.Ikdyž tady o ní píše jen Lída :o)

Co jsem se dočetl tak chutná dobře, neroste bujně.Vysadím, uvidím.Za pár let dám vědět :o)       Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 5.10.2011 22:25

To mne potěšilo, opravdu je dobrá  a navíc netrpí chorobami.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.21 (?), 19.10.2011 9:40

Tak jsem včera po Brně marně scháněl tu Dimu.Neměli ji ani v jednom zahradnictví v Želešicích.Zkusil jsem ještě Brabce u Olympie a tyky nic.Ještě mě napadá jedině Agro u Makra.Ale podle recenzí tady když se tam jde jen pro jeden stromek...       Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.21 (?), 19.10.2011 11:31

Tak v Tuřanech ji taky nemají.Nemáte nějaký typ ke Dimu sehnak v okolí Brna.Nebo příští týden jedu do Prahy, tak třeba tam, nebo v okolí D1?  Díky     Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika