Jak vám plodí už starší sloupové jabloně?



host - 82.25 (?)
11.9.2014 17:55

tak už je očešu, plodnost je suprová

starcats
starcats
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 5.5.2013 18:20, zobrazeno: 28569x

loni jsem tu psal o tom, že mi některé sloupové jabloně zasazené třetím rokem vůbec nekvetou, přitom jsou jinak krásné

dal jsem jim další rok a letos jen pár květů na jinak 2m krásně rostlou jabloň

a tam kde loni nějaká jablíčka byla, tak letos taky tak nějak pár květů...

mám jich asi 15, některé už 5 let a zatím tedy co se plodnosti týče tak je to bída... kdyby aspoň kvetly a pak to opadalo, ale on je problém na nich i nějaké květy najít... přitom vedle pár stromků 2-4 roky starých jako Golden Del., letní Julie nebo Zuzana jsou obalené květy!

dělám někde nějakou chybu a nebo je to všechno trošku humbuk a jejich tvar je na úkor toho ostatního?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.5.2013 21:03

Můj 6-letý Sonet měl loni násadu velmi pěknou, část plůdků zmrzla, část byla poškozena, kvalitních byla asi třetina.
Letos nemá, myslím, poupě žádné, ale přesně to teď nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 14.5.2013 20:01

Loni zjara sázená Stracats v kontejneru. Vloni vše zmrzlo. Letos vypadá takto. Zajímavé je, že ze tří současně nakoupených stromků dva tady na vysočině letos kvetou, třetí nedaleko Tábora nic.

Starcats
Starcats
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 15.5.2013 8:04

ty dlouhé boční výhony by se měly stříhat, co mi teda radili při prodeji

Řez:

Na středně vzrůstné podnoži je výška bez řezu 3-4m. Výšku lze redukovat zakrácením terminálu na 2,5 - 3m, přičemž v místě řezu mohou narůst 2-3 nové terminály.Tyto terminály redukujeme na jeden nejsilnějši,popř nejrovnější. Sloupcovitý růst zůstane zachován. Zvláště v neplodných letech mohou mít sloupcovité jabloně sklon k prodlužovacímu růstu bočních větví, který je paralelní s terminální osou(tzv.konkurenční terminál). Takto rostoucí větve je možné v průběhu roku kdykoliv odstanit na větevní kroužek, nebo zakrátit na slabě rostoucí boční výhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.68 (?), 14.5.2013 23:20

A co řez, neodstraňujete chybným řezem všechno plodné dřevo? Fotka stromku po řezu by napověděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.232 (?), 15.5.2013 8:42

3. rok. Loni asi 5 jablek. Letos se uvidí. Některá poupata byla ještě nerozvinutá.   I.

P.S. Ten zaplevelený vinohrad je sousedův.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 15.5.2013 8:47

už jsem našel asi řešení do budoucna, ono to svádí tam ty jablíčka nechat, ale je to samozřejmě špatně na tak malý stromek

K zabránění nástupu alternance (střídavá plodnost) je důležité provádět každoročně probírku. Na každém plodonoši by měl na konci růstu plodů zůstat jenom jeden plod. Probírka se provádí na konci přirozeného opadu plodů (začátek června), což znamená že všechny nadbytečné plody otrháme a na každém plodonoši ponecháme jeden plod. Tím udržíme strom v fyziologické rovnováze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.25 (?), 11.9.2014 17:55

tak už je očešu, plodnost je suprová

starcats
starcats
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.9 (?), 23.9.2014 12:17

Krásná jablíčka, jaká je to, prosím, odrůda? A byla by vhodná i na Vysočinu?

Děkuji za odpvěď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.204 (?), 19.4.2018 20:17

Mám čtvrtým rokem tři sloupovité jabloně od Sarkla.V loni byly obalené květy, ale pak pomrzly.byly na nich jen čtyři jablíčka.Letos je tam jen jeden chomáček květů.Vubec nevypadá, že by tam další květy mohly ještě být.Nevím, proč nekvetou.Může mi prosím někdo poradit proč je tomu tak?Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika