Jabloňové jmelí



host - 231.226 (?)
20.3.2009 13:11

Dobrý den... Podla starých aj nových kníh o bylinkách a liecení je najlepšie z jabloní a má sa zbierať za chvíli t.j. v apríli / dubnu / má zaujímavú vlastnosť vysoký krvný tlak znižuje a nízky zvyšuje... Juraj 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 20.3.2009 9:45

My máme jmelí na zahradě 35 let a rozhodně to nijak idylicky nevnímám. Zdrojem "kontaminace" je starý vysokokmen, ve výšce asi 7-8 metrů jsou toho kola, která mají metr v průměru. Pokud nemáte zrovna horolezecké sklony, zbývá vám houseník nebo plošina, tu jsem měl na zahradě předloni.
Vůbec není pravda, že se jmelí po zahradě nešíří a dá se snadno regulovat - v posledních 10 letech je nacházím prakticky na každé jabloni, která má aspoň 20 let. 
Je pravda, že na těch čtvrt- a polokmenech ve výšce 3 metrech nad zemí se to likviduje poměrně snadno, ale pohled na zdeformované větve v místech, kde je parazit není nijak hezký, takže nechápu, jak se ovocnář může nad jmelím rozplývat a ještě si ho cíleně patlá po větvích...
Snad jediným plusem je opravdu pěkná vánoční výzdoba (a zadarmo), ale klidně bych se toho vzdal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 20.3.2009 13:11

Dobrý den... Podla starých aj nových kníh o bylinkách a liecení je najlepšie z jabloní a má sa zbierať za chvíli t.j. v apríli / dubnu / má zaujímavú vlastnosť vysoký krvný tlak znižuje a nízky zvyšuje... Juraj 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.70 (?), 20.3.2009 22:37

Kdybych sel jenom jmelí, já jsem nasel na duby i ochmet evropský a na ochmet evropský jmelí protože to na dubech neroste.. Bude po mě v naší obci hodně dlouhá památka, možná i miliony let. Ale není toho mnoho a tak se u nás zatím nic nešíří. Ty tři jmelí u souseda co jsem letos objevil si soused motorovkou stejně zrušil. Já po odstranění jmelí z větve tuto větev odříznu kousek pod místem kde rostlo a naroubuju novou odrůdu jabloně a jsem rád že ta větev je díky jmelí podstatně silnější než by byla bez jmelí. Já mám totiž malou zahradu a tak musím mít několik (i desítek) odrůd na jedné jabloni. V současné době mám 75 odrůd jablek na 5 jabloních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika