Jabloně



Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?)
22.5.2013 14:06

Ja nemám ani jednu stĺpovitú jabloň, a ako sa pozerám, ani mať nebudem .Vadili by mi tam tie bočné letorasty.Bajas.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 21.9 (?), 22.5.2013 13:55, zobrazeno: 4932x

dobrý den chci se zeptat proč nekvetou 3leté sloupové jabloně za odpověd děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 22.5.2013 14:06

Ja nemám ani jednu stĺpovitú jabloň, a ako sa pozerám, ani mať nebudem .Vadili by mi tam tie bočné letorasty.Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 10.196 (?), 23.5.2013 15:26

Jsem rád, že jsem se nenechal zlákat na sloupové jabloně.

Moji roubovanci Topaz na semenáčích (většinou také Topaz) ve 2 letech krásně zakvetly a ve tvaru štíhlé vřeteno mají nasazen pěkný plůdek, po redukci ponechám 10-20 ks. Samozřejmě musím počítat s tím, že příští rok to budou "obézní" vřetena a postupně zákrsky atd. Ve sponu 3x3 m se s tím řezem vypořádám a budou to nosné odrůdy. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.47 (?), 24.5.2013 20:32

Zdravím

Mám dotaz. To máte baleriny Catz?  Podle fotografie to tak vypadá. Rozhodně je máte na bujných podnoži, teď se dělají na MM111, aby pěkně rostly. Baleriny sorty Catz nemají úplně ten pravy kolumnární růst jako baleriny odrud Bolero, Polka, Walz, Caktus... Tato Catz serie má neduhy ve větvení a plody jsou hlavně navinulé až kyselé. Rostou zdravě bujně. Musíte u nich odstraňovat větve (né plodonoše a krátké větvičky na kmeni) Nesmíte zasahovat do terminálu. Podle fotografie byly na balerinách květní pupeny, ale prorosty a nemáte v ních i padlí? listy tak vypadají není to tak zřetelné. Rozhodně odstraňte ještě teď kosterní výhony u kmene. Stromek musí vypadat jako rajče. Jinak bujné letorosty zaštipujte letním řezem. Nedělejte zimní řez. Až na jaře jako teď. Hlavně terminál musí být neporušen a bez konkurenta.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika