Jabloň na M9



host - 31.135 (?)
29.10.2009 12:43
Aby to bola kmeňotvorná alebo mrazuvzdorná odroda, tak by musela mať aspoň 60cm dĺžku, a pochybujem že by pisaťeľ kopal tak hlbokú jamu keďže to posadil až po horné štepenie.V škôlkach sa vyoráva väčšinou podľa potreby, nie všetko naraz.Čo zostane predá sa ďalší rok ako dvojročné.Preštepiť jednoročný špičák ustupujúcej odrody napr.Mutsu niečím čo práve letí by podľa mňa v menších škôlkach mohlo byť lacnejšie ako zakladanie novej výsadby.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 176.18 (?), 28.10.2009 20:45

Nevím jestli by nebylo dobré k těm naroubovaným výhomům přihrnout trochu země, aby si ta podnožová část ještě pustila další kořínky (jako když se nahrnuje matečnice).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 29.10.2009 8:38

Jak píše p. Stanislaw, výmladek na obrázku má krásné kořínky, měl by se bez problémů ujmout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 29.10.2009 9:45
Zakoupil jsem jabloně Granny Smith na těchto podnožích kde je vidět že rouby jsou dva nad sebou. I dle prodejce jsou jabloně roubovány 2x. Mohl by mi někdo popsat význam dvojího roubování. Děkuji. Zasadil jsem je tak, že horní roub je nad zemí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.135 (?), 29.10.2009 10:32
Pravdepodobne bola v škôlke prevrúbľovaná odroda o ktorú nebol dostatočný záujem a nemíňala sa.Zasadiť musíte tak aby nad zemou bolo spodné štepenie inak sa vám tá odroda ktorá má pravdepodobne silnejší rast ako M9 zakorení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 29.10.2009 11:39
Děkuji za reakci. Zkusím se ještě jednou zeptat prodejce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6503) - 70.100 (?), 29.10.2009 10:33

Proč jsou tak Vaše nelze určit, museli bychom znát z čeho jsou rouby. Někdy se to provádí při množení do špatných podmínek, jako podnož se dá dobře kořenící vzrůstná odrůda, pak vložka, třebas M9, kerá zbrzdí růst a nahoru teprve to co tam má růst. Je to proto, že v drsných podmínkách slabě rostoucí podnože neprosperují. Mimochodem, školkaři by zasloužili nasekat, u nás na Vysočině jsou k sehnání nízké tvary jen na M9. Jak to roste, si dokážete představit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 29.10.2009 12:10

Někdy může jít o mezištěpování kmenotvornou odrůdou, která roste rovně a je odolná vůči mrazu ve dřevě. 
   Že by se jednalo o přeroubování odrůdy, o kterou nebyl zájem, to pochybuji.  Stromky se před distribucí vyorají a zavezou do prodejen. Že by se ty neprodané zpátky vysadily a znovu naštěpovaly, se mi nezdá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 31.135 (?), 29.10.2009 12:43
Aby to bola kmeňotvorná alebo mrazuvzdorná odroda, tak by musela mať aspoň 60cm dĺžku, a pochybujem že by pisaťeľ kopal tak hlbokú jamu keďže to posadil až po horné štepenie.V škôlkach sa vyoráva väčšinou podľa potreby, nie všetko naraz.Čo zostane predá sa ďalší rok ako dvojročné.Preštepiť jednoročný špičák ustupujúcej odrody napr.Mutsu niečím čo práve letí by podľa mňa v menších škôlkach mohlo byť lacnejšie ako zakladanie novej výsadby.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 29.10.2009 18:12

Je to možné, ale nesetkal jsem se s tím. Podle toho, co napsal dotazovatel:
...Mohl by mi někdo popsat význam dvojího roubování. Děkuji. Zasadil jsem je tak, že horní roub je nad zemí....
není zřejmé, jak vysoko nad zemí je horní roub.
Nejsem školkař, ale myslím si, že prodávat se smějí pouze výpěstky dané odrůdy na definované podnoži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 29.10.2009 20:14
Horní roub ce cca 2 cm nad zemí. Jakmile se dostanu na zahradu napíši ještě údaje z "visačky".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika