Jabloň Lucy



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 43.107 (?)
5.11.2019 23:13
Po zkušenostech jsem Lucy objednal na prodejstromku.cz už v půlce října. Deklarovali dostupnost 10.11., přišly už dnes. Jedná se o špičáky z Fytosu na M25, výška včetně kořenů zhruba 150cm, zkraceno dle balíku - konce rukou zalomeny při balení... Eshop neposílá, nicméně na prodejně ještě mají skladem.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 43.107 (?), 5.11.2019 23:13
Po zkušenostech jsem Lucy objednal na prodejstromku.cz už v půlce října. Deklarovali dostupnost 10.11., přišly už dnes. Jedná se o špičáky z Fytosu na M25, výška včetně kořenů zhruba 150cm, zkraceno dle balíku - konce rukou zalomeny při balení... Eshop neposílá, nicméně na prodejně ještě mají skladem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 6.11.2019 8:19

mam Lucy na m25 vysadenu na jesen 2017, zial ma v kmeni dieru po drvoplenovi a len zivori, dufam ze s nou budete mat viac stastia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 6.11.2019 9:07

Trochu ma prekvapuje, že Lucy naštepujú na M25-ku, čo je silno rastúci podpník. U mňa aj na M9 a M26 sú plody priemernej veľkosti (čo je mimochodom optimálne, ´obrovské jablko nie je dobré jablko´), ale mám trochu obavu, že na M25-ke budú plody skôr podpriemernej veľkosti. Ale možno sa mýlim, odskúšané to nemám. Inak Lucy je perfektná odroda, moje skúsenosti s ňou sú zatiaľ vyslovene pozitívne -viď moje príspevky v tomto vlákne. (A v tomto roku trošku ´zabodovala´ aj na výstave v Trenčíne - foto).  IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
paraji - (32) - 231.149 (?), 7.11.2019 12:32

Lucy som si včera objednal na Truhlikov.cz s odoslaním na Slovensko.Je takisto na M25.Možno je tiež z Fytosu.Ešte máte čas do konca týždňa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.251 (?), 8.11.2019 21:45

Dakujem za informacie.teraz bufem mat zase dilemu na akom podpniku ju mam kupit.Povodne som chcel MM 106,ktory sa mi osvedcil pri inych odrodach(Jonathan, Topaz).Rubinolu mam na M 26,ale to je este mlady stromcek.Klivia ponuka M 9,M25 a M 26..Neviem ci podpnik jablone bude tak rozhodujuci ako pri marhuliach.Poda je tazka, cierna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.251 (?), 8.11.2019 22:29

aktualne info z Klivie: Lucy uz nie je ani uz nebude...😢

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 33.195 (?), 9.11.2019 9:18
U mě v sadě jsem nad pěstováním jabloní na slabších podnožích zlomil hůl. Na MM106 nebyla Lucy k sehnání, takže bude na M25. Nevadí mi menší velikost plodů, rozhodující je chuť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.112 (?), 15.11.2019 19:33

50.55: Neprisudzujte Švajčiarovi čo je české 😉! Máte to trochu dopletené... Odroda Lucy síce dostala meno podľa Lucy Dickenmann(ovej), dcéry švajčiarskeho ovocinára, ale tento pán ju ani náhodou nevyšľachtil. Lucy vyšľachtili českí šľachtitelia z ÚEB AV ČR Střížovice. Zaslúžili sa o to títo páni (legenda českého a svetového šľachtiteľstva Ing. Jaroslav Tupý, DrSc. bohužiaľ v r.2016 zomrel). Toto sú skutočné celebrity, ktoré - žiaľ - takmer nikto nepozná, a nie tie zástupy mediálnych pajácov, ktoré sa za ne vydávajú. Čo sa týka veľkosti plodov, Lucy sú jablká strednej veľkosti, čo je pre tržnú/konzumnú odrodu ideálne. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 16.11.2019 12:31
Česká odroda Lucy má všetky predpoklady, aby časom o nej začali uvažovať aj veľkopestovatelia. Výzor a kvalita plodov, ale aj včasná a vysoká plodnosť bez alternácie, vhodnosť pre intenzívne pestovateľské tvary na slaborastúcich podpníkoch, ľahké tvarovanie, odolnosť chorobám, skladovateľnosť a transportovateľnosť ju k tomu jednoznačne predurčujú. Ja si na tejto odrode cením ešte jednu vlastnosť - jablká pevne držia na strome, nepadajú v čase dozrievania, a to ani pri silnom vetre. Niektoré odrody sa vyznačujú predčasným padaním plodov v čase oberačkovej zrelosti (z mojej skúsenosti Melodie, Rosana, čiastočne aj Merkur). Lucy k nim rozhodne nepatrí, tá drží na strome 'ako pribitá' - foto 1 dnes, foto 2 je z januára 2019 😃. Podobnou vlastnosťou sa vyznačuje aj Fuji (foto 3 dnes), Ligol (foto 4 dnes - ponechaný nevyfarbený plod zo zatienenej časti koruny). Perfektným 'držiakom' je aj Rubinola. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.134 (?), 17.11.2019 17:52
Tento rok Lucy uz sadit nebudem.Pocasie sice praje, ale nie je co sadit.Rozhodol som sa pre M9,ale neda sa uz zohnat.Tak buduci rok..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika