Jabloň Lucy



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.112 (?)
15.11.2019 19:33

50.55: Neprisudzujte Švajčiarovi čo je české 😉! Máte to trochu dopletené... Odroda Lucy síce dostala meno podľa Lucy Dickenmann(ovej), dcéry švajčiarskeho ovocinára, ale tento pán ju ani náhodou nevyšľachtil. Lucy vyšľachtili českí šľachtitelia z ÚEB AV ČR Střížovice. Zaslúžili sa o to títo páni (legenda českého a svetového šľachtiteľstva Ing. Jaroslav Tupý, DrSc. bohužiaľ v r.2016 zomrel). Toto sú skutočné celebrity, ktoré - žiaľ - takmer nikto nepozná, a nie tie zástupy mediálnych pajácov, ktoré sa za ne vydávajú. Čo sa týka veľkosti plodov, Lucy sú jablká strednej veľkosti, čo je pre tržnú/konzumnú odrodu ideálne. IH


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 43.107 (?), 5.11.2019 23:13
Po zkušenostech jsem Lucy objednal na prodejstromku.cz už v půlce října. Deklarovali dostupnost 10.11., přišly už dnes. Jedná se o špičáky z Fytosu na M25, výška včetně kořenů zhruba 150cm, zkraceno dle balíku - konce rukou zalomeny při balení... Eshop neposílá, nicméně na prodejně ještě mají skladem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 6.11.2019 8:19

mam Lucy na m25 vysadenu na jesen 2017, zial ma v kmeni dieru po drvoplenovi a len zivori, dufam ze s nou budete mat viac stastia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 6.11.2019 9:07

Trochu ma prekvapuje, že Lucy naštepujú na M25-ku, čo je silno rastúci podpník. U mňa aj na M9 a M26 sú plody priemernej veľkosti (čo je mimochodom optimálne, ´obrovské jablko nie je dobré jablko´), ale mám trochu obavu, že na M25-ke budú plody skôr podpriemernej veľkosti. Ale možno sa mýlim, odskúšané to nemám. Inak Lucy je perfektná odroda, moje skúsenosti s ňou sú zatiaľ vyslovene pozitívne -viď moje príspevky v tomto vlákne. (A v tomto roku trošku ´zabodovala´ aj na výstave v Trenčíne - foto).  IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
paraji - (32) - 231.149 (?), 7.11.2019 12:32

Lucy som si včera objednal na Truhlikov.cz s odoslaním na Slovensko.Je takisto na M25.Možno je tiež z Fytosu.Ešte máte čas do konca týždňa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.251 (?), 8.11.2019 21:45

Dakujem za informacie.teraz bufem mat zase dilemu na akom podpniku ju mam kupit.Povodne som chcel MM 106,ktory sa mi osvedcil pri inych odrodach(Jonathan, Topaz).Rubinolu mam na M 26,ale to je este mlady stromcek.Klivia ponuka M 9,M25 a M 26..Neviem ci podpnik jablone bude tak rozhodujuci ako pri marhuliach.Poda je tazka, cierna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.251 (?), 8.11.2019 22:29

aktualne info z Klivie: Lucy uz nie je ani uz nebude...😢

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 33.195 (?), 9.11.2019 9:18
U mě v sadě jsem nad pěstováním jabloní na slabších podnožích zlomil hůl. Na MM106 nebyla Lucy k sehnání, takže bude na M25. Nevadí mi menší velikost plodů, rozhodující je chuť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.112 (?), 15.11.2019 19:33

50.55: Neprisudzujte Švajčiarovi čo je české 😉! Máte to trochu dopletené... Odroda Lucy síce dostala meno podľa Lucy Dickenmann(ovej), dcéry švajčiarskeho ovocinára, ale tento pán ju ani náhodou nevyšľachtil. Lucy vyšľachtili českí šľachtitelia z ÚEB AV ČR Střížovice. Zaslúžili sa o to títo páni (legenda českého a svetového šľachtiteľstva Ing. Jaroslav Tupý, DrSc. bohužiaľ v r.2016 zomrel). Toto sú skutočné celebrity, ktoré - žiaľ - takmer nikto nepozná, a nie tie zástupy mediálnych pajácov, ktoré sa za ne vydávajú. Čo sa týka veľkosti plodov, Lucy sú jablká strednej veľkosti, čo je pre tržnú/konzumnú odrodu ideálne. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 16.11.2019 12:31
Česká odroda Lucy má všetky predpoklady, aby časom o nej začali uvažovať aj veľkopestovatelia. Výzor a kvalita plodov, ale aj včasná a vysoká plodnosť bez alternácie, vhodnosť pre intenzívne pestovateľské tvary na slaborastúcich podpníkoch, ľahké tvarovanie, odolnosť chorobám, skladovateľnosť a transportovateľnosť ju k tomu jednoznačne predurčujú. Ja si na tejto odrode cením ešte jednu vlastnosť - jablká pevne držia na strome, nepadajú v čase dozrievania, a to ani pri silnom vetre. Niektoré odrody sa vyznačujú predčasným padaním plodov v čase oberačkovej zrelosti (z mojej skúsenosti Melodie, Rosana, čiastočne aj Merkur). Lucy k nim rozhodne nepatrí, tá drží na strome 'ako pribitá' - foto 1 dnes, foto 2 je z januára 2019 😃. Podobnou vlastnosťou sa vyznačuje aj Fuji (foto 3 dnes), Ligol (foto 4 dnes - ponechaný nevyfarbený plod zo zatienenej časti koruny). Perfektným 'držiakom' je aj Rubinola. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.134 (?), 17.11.2019 17:52
Tento rok Lucy uz sadit nebudem.Pocasie sice praje, ale nie je co sadit.Rozhodol som sa pre M9,ale neda sa uz zohnat.Tak buduci rok..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika