Goldstar



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
13.11.2017 20:28

Jo, Opál byl chruplavý, ale zkuste v dubnu kousnout do Luny. Taky docela příjemný zážitek. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 13.11.2017 11:47

Tak se hošové všichni pochvalte, jací jste pašáci,smileyale otázkou zůstává, jestli lze ze studenější polohy posuzovat kvalitu Opálu, který v této poloze svoje nejlepší chuťové vlastnosti nikdy nerozvine a zůstane jen průměrným nasladlým jablkem. Podobně na tom bude zřejmě Sirius a vůbec nejzáhadnější Orion.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 16.116 (?), 13.11.2017 13:47

Petře, pochválit se musíme, protože to za nás nikdo jiný neudělá. Mě by zajímalo, zda-li jsou mezi Goldstarem a "hvězdnými" odrůdami nějaké podstatnější rozdíly. Připadá mi, že se jedná o jablka podobného pomologického typu. Která z těch "hvězdných" odrůd je nejlepší? Všechny zkoušet nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 13.11.2017 14:45

Nedaleké sady do své podnikové prodejny vždy dodávaly své Goldstary ve velice dobré chuťové kvalitě a pěkně vybarvené (nadmořská výška sadů od 300 m do 430 m n. m.), ale poslední roky co je dobré to přestanou dodávat (Sirius, Goldstar, Rajka...).

Opály, co jsou k mání tady v hypermarketu pochází z Vlkova nad Lesy, což může být kolem 220 m n. m. Kvalita ve vyšší poloze by mě také zajímala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 13.11.2017 17:34

Vzhledem k tomu, že pan Vysloužil hází všechny tyto odrůdy do jednoho pytle a to nemyslím ve zlém, tak se zřejmě nebude jednat o pravou pěstitelskou polohu. Opály, co jsem tady měl v minulém roce byly velmi sladké s nepatrnou jakoby rubínovou příchutí v pozadí. I když to jsou, dalo by se říci, pozdně zimní odrůdy, nejlepší byly podle mě zhruba v lednu. Později byly už pouze a jenom sladké, fádnější. Stejně tak i Goldeny. Goldstary zazáří později, překvapí většinou koncem zimy a brzo na jaře svou stálou šťavnatostí, pevností a slušně nasládlou chutí. Ovšem ten Opál, i když už později není tak šťavnatý, tak v tom ideálním konzumním období stojí za to. Do teplé polohy určitě zkusit Sirius, Opál, Goldstar, Lunu a snad pro mě záhadný Orion. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.21 (?), 13.11.2017 20:19

Opál - hlavně ta jeho chruplavost smiley.

S tím Goldstarem mám teď brouka v hlavě. Zkusím ještě jeden místní sad, odkud jsem je také odebíral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 13.11.2017 20:28

Jo, Opál byl chruplavý, ale zkuste v dubnu kousnout do Luny. Taky docela příjemný zážitek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 23.90 (?), 13.11.2017 22:00

Jaké z těch "hvězdných" odrůd je podle Vás nejlepší? Zaostává za nimi Goldstar v něčem? Klidně si příští rok přijeďte s přepravkou, naplníme jí vším možným od Bláhovy renety, přes Goldstar, Matčino, Otcovo, až třeba po Rubinolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 15.11.2017 10:53

Kamile, "netreba sa pýtať, treba sadiť", jak říká Milan Fiala. Popřípadě navrúblovať. Ty odrůdy na které se ptáš jsou si všechny dost podobné, přesto ne zcela. Právě proto bych se nespokojil jenom s Goldstarem, i když štavnatost Goldstaru třeba v březnu je velmi příjemná. Co se týče Bláhovy oranžové renety, tak přesto, že strom pan Miloš V. (Vysloužil) v tichosti zlikvidoval, kvůli nevyhovující velikosti plodů, tak nám dvěma to určitě na Bláhovce vadit nebude. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 31.111 (?), 15.11.2017 11:56

Petře, doporučením pana Fialy se už hezkých pár let řídím. Nakonec padlo rozhodnutí na Sírius a Lunu, k němuž mě inspiroval pan Kafka ve vlákně Heliodor. Pan Vysloužil nám nemusí předem oznamovat své dřevorubecké aktivity. Rozlučka se starým stromem neznamená konec pěstování Bláhova oranžového. Dost možná, že se pan Vysloužil k této odrůdě ještě někdy vrátí yes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 15.11.2017 16:33

Doporučením pana Fialy se asi neřídí nikdo, protože bychom museli mít místo jedné zahrady alespoň tři.smiley Na druhou stranu, když chcete porovnávat, musíte prostě buď sázet nebo roubovat, jinak se nic nedozvíte. Co se týče konce pěstování Bláhova oranžového u Vysloužilů, tak o tom si nedělám žádné iluze. To je hotová věc. Neštěkne po něm ani pes, jedině tak mi dva, Kamile.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika