Gaskoňské šarlatové



host - 94.162 (?) 
6.1.2016 14:37, zobrazeno: 4877x

Mám možnost sehnat si rouby této odrůdy, sad mám na okraji Plzně. Prosím dejte vědět, jestli s ní máte někdo zkušenost. Především mne zajímá chuť a odolnost proti chorobám. Díky, Robert

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 6.1.2016 17:11

Zkuste se kouknout po tomto fóru.- příspěvků je tu spousta. Správný název zní:  Gascoigneho šarlatové.
  Chuť je výborná, odolnost proti chorobám malá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.22 (?), 6.1.2016 18:31

Chuť je výborná, u nás (HK) i bez postřiků chorobami na čtvrtkmenu na M4 netrpělo. Spíš ho naďobávaly vosy při dozrávání. Dělalo hodně širokou korunu.  Moc na ně vzpomínám cheeky.Už jsem tady psala, že jakmile budu mít někde místo, hned ho nasadím znovu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.170 (?), 7.1.2016 18:59

S tím správným názvem je to složitější. Spíš bych napsal vžitý název. Správně by tam totiž místo i mělo být y.

Je to podobné jako liliovní x lyrovník. Taky se vžil špatný překlad.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.155 (?), 7.1.2016 22:38

Když už jde o písmenka, pak by tam nemělo být ani "g": Gascoyneho šarlatové Synonyma a cizí názvy: Gascoyn’s Scarlet, Gascoynes Scharlachroter (Sämling), Glory of England. Původ: Anglie. Vyšlechtil Mr. GASCOYNE v Sittingbourne. Do praxe zavedena v roce 1871. Viz: http://www.sadarstvi.cz/gascoyneho-sarlatove/

A v případě liliovníku s Vámi nesouhlasím. (Ale je to asi tak věčný spor, jako ten o slepici a vejci).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.1.2016 11:19

Ono to s tím jediným správným názvem nebude tak jednoznačné. V české literatuře uvádějí možností víc,  včetně "g" a měkkého "i". To ale není podstatné. Důležité je, že odrůda je opět předmětem zájmu.

Gascoigneho š.
Gascoigneho š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika