Gascoigneho šarlatové a Deliga, Nonnetit x Starking a Nabella



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
17.1.2012 18:42

Podívám se po ní o víkendu ve sklepě. Zatím jsem ji nejedl. Pravda, i jsem na ni zapomněl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.216 (?), 9.9.2011 11:29, zobrazeno: 29199x

Protože jsem se stále ještě nedočkal plodů na roubech Deligy, chtěl jsem se zeptat, jak tento pokus o náhradu za Gascoigneho šarlatové vlastně dopadl. A stejně tak jsem se chtěl zeptat na křížence Matčina a Starkingu Delicious. Chutnal jsem ho jen jednou v životě a zdálo se mi, že očekávání s křížení takových velikánů vyšlo na prázdno. Myslím tím odrůdu Nabella. To takový kříženec Red Delicious a Coxovy renety - Kidd´s Orange dopadl určitě lépe.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.174 (?), 9.9.2011 20:13
Nabellu som pestoval. Chuťovo zaujímavá, príjemná, spoľahlivo rezistentná, pravidelne rodiaca, ale keď nahryzneš Matkino, povieš si "Matkino je predsa len Matkino..." Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.216 (?), 9.9.2011 20:40

Nabella se mi zdála navinulejší, bez žádné zvláštní příchuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 10.9.2011 9:18

. Nabela má kompaktní růst, slušnou plodnost, velká jabllka, nestrupatí. Chuť nedosahuje Nonetitky, taky víc vadne a mrzne ve dřevě. Škoda, že těch potomků Matčina není víc. Kříženci s Idaredem, Florinou, Rubínem, Denárem, Produktou by mohly vypadat i chutnat zajímavě.
  První 2 plody  Deligy jsem měl  loni, nelze ji hodnotit. Plody drobné, chuť nic zvláštního.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.174 (?), 10.9.2011 16:27
Vanda mi, pane Miloši, chutila viac ako Nabella. Možno, že matka Vanda má v "dieťati"-odrode Topaz väčšu zásluhu na výbornej chuti ako otec Rubín. Plodnú rezistentnú odrodu Produkta by som začiatočníkom moc neodporúčal. V oblasti vhodnej pre pestovanie aj teplomilných odrôd som práve Produktu pre jej trávovitú nezáživnú chuť zaradil na posledné miesto. Myslím si, že jej krížence by nechutili o moc lepšie. Záleží asi na tom, s čím by bola skrížená. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 11.9.2011 23:07

Měl jsem na mysli křížence těchto nepříliš chutných odrůd (Produkta, Denár) s Matčinem. Nejlépe, aby se geny srovnaly tak, že by po Matčinu získaly nové odrůdy chuť, po Produktě,  Denáru růstové vlastnosti,  odlnost na strupovitost, velikost plodů, plodnost. Ale to je jen teorie.
   Jinak co se týče Deligy, letos má už nyní plody veliké, chuť zatím nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.182 (?), 11.9.2011 23:25

Pane Vysloužile, až ji letos ochutnáte, napište prosím, jaká je. Měla jsem Gascoigneho moc ráda, ale býval to velký strom a Deliga by měla mít slabší růst. Kdyby měla chuť po něm, tak budu muset najít na zahrádce ještě nějaké místo  :-)))                                           Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.15 (?), 17.1.2012 16:27

Dobrý den. Pane Vysloužile, či ostatní, jak dopadla chuť Deligy letos? Díky, Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.1.2012 18:42

Podívám se po ní o víkendu ve sklepě. Zatím jsem ji nejedl. Pravda, i jsem na ni zapomněl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 136.244 (?), 9.2.2012 19:33

Takže jaká tedy letos Deliga byla? Nezlobte se, že s ní pořád otravuji... ale opravdu mě zajímá. smiley Díky M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika