drtič ovoce



host - 157.30 (?)
25.10.2011 10:22

drvič na ovocie


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.1 (?), 14.8.2011 9:44

To je přesně to, co jsem potřeboval vědět. Ještě jeden detail. Liší se nějak hrubost drti (velikost podrcených částí) v závislosti na tvrdosti jablek? Co vím, tak u strojů na principu struhadla se neliší, zato u těch na principu mixéru ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 14.8.2011 21:14
Pane Vysloužil, co se týká hrubosti jablečné drti u Sharku, netroufám si posoudit, zda u tvrdých jablek je drť větší, nikdy jsem to nezjišťoval. Většinu moštu dělám z Matčina a z Ontária (mám několik vysokokmenů) a k tomu sem tam přidám nějakou jinou odrůdu v omezeném množství. Myslím že výtěžnost moštu je z drti dostatečná.Teď na podzim zkusím při práci nadrtit jen tvrdá jablka a pak zvlášť nějaká měkčí a porovnám to. Stejně ale tuto drť nemohu vizuálně a hmatatelně porovnat s drtí od drtiče na principu struhadla, o kterém se zmiňujete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.1 (?), 15.8.2011 13:46

Jak už jsem psal výše, starý mixérovy drtič z LETu Kunovice má mimořádný výkon - desítky kg jablek za minutu. Jedinou, ale dost závažnou nevýhodou je, že měkší plody drtí na kaši. Věřím, že konstruktéři Sharku toto vyřešili, byť za cenu značnéhop zpomalení drcení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
johan81 - (14) - 255.153 (?), 17.8.2011 11:09

Takže skúsim pridať fotky, aj s malým popisom...

 nechcelo sa mi ho vyťahovať, dúfam, že vám to bude stačiť (mám tam teraz veľa blata a neporiadok). (tie kolieska na elektromotore sa dávaju na osku ktorá je na konci "obrátenej sedmičky" pod násypkou, kvôli ľahšej manipulácii, fólia na spode je kôli tomu aby som drť nemal "dva metre, po dvore", vrchnák tam počas skúšky nebol, no musel som ho dať, kvôli odstrekujúcej šťave (inák, štípu z nej oči jak od acetónu), plech v násypke je kôli tomu aby sa naraz nepreťažoval motor (a nelietali jabĺka)). Ak budete mať nejaké otázky, napíšte, pomôžem. Ale kľudne si pozrite video na youtube, ak si zadáte odstavovanie jablk uvidíte ako to funguje.

pohľad zo strany
pohľad zo strany
pohľad zo strany
pohľad zo strany
pohľad na páku s hranolom
pohľad na páku s hranolom
pohľad do násypky
pohľad do násypky
pohľad do násypky
pohľad do násypky
pohľad do násypky
pohľad do násypky
pohľad na válec zblízka
pohľad na válec zblízka
pohľad do násypky
pohľad do násypky
pohľad zo strany
pohľad zo strany
pohľad na uloženie elektrickej časti
pohľad na uloženie elektrickej časti
pohľad zboku
pohľad zboku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.130 (?), 27.9.2011 19:14

Koupili jsme před pár lety stroj, který vyrábí v Chotěboři zámečník Petr Blažek. Slouží dobře a spolehlivě, má dobrou výkonnost a snadnou údržbu. Pro nás byl ideální komplet s názvem Adéla - drtič a lis v jednom, ale dělají i oddělené. Drtí na správnou velikost, ne na kašičku, pokud tam teda nedáte měkké hrušky. Jediná nevýhoda je, že se koš s vymačkanými drtky musí ručně vysypat a je dost těžký, ale pro chlapa žádná velká potíž. Mohu doporučit, solidní jednání, super ceny. A to jsem zákazník, nikoli majitel té firmy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.30 (?), 25.10.2011 10:22

drvič na ovocie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.221 (?), 26.10.2011 21:22

Ďalšie foto z vnútra drviča.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika