Příspěvky uživatele - johan81

Drtič ovoce Shark Fruit, 17.8.2011 Obsahuje fotku
Takže skúsim pridať fotky, aj s malým popisom...  nechcelo sa mi ho vyťahovať, dúfam, že vám to bude stačiť (mám tam teraz veľa blata a neporiadok). (tie kolieska na elektromotore sa dávaju na osku ktorá je na konci "obrátenej sedmičky" pod... celý příspěvek >
Jablkovice - jak na ni?, 6.10.2010
Dobrý večer, skúste si prečítať príspevok "Kalvados ako na to?". Je tam rozpísané skoro všetko. Možno len doplním, ak máte dosť jabĺk a vydržia do mrazov na strome, nechajte ich na strome, po mrazoch by do týždňa mali opadať naraz, a tak si... celý příspěvek >
Drtič ovoce Shark Fruit, 10.5.2010
Ja som si minulý rok vyrobil drvič jabĺk sám, keďže som mal viac ako tonu jabĺk a nechcelo sa mi otravovať známeho ktorý drvič má. On ma drvič podľa jeho slov viac ako 50 rokov, tak som ho okopíroval, trochu upravil, a po týždni práce na jeho výrobe... celý příspěvek >
Sekačku opravit či novou?, 2.4.2010
dajte tam nový motor najlepšie Honda, alebo B&S 675, ja som podobný problém riešil minulý rok, nakoniec som kúpil v maďarsku motor Honda GCV 160 a ešte novú Makiltu PLM 51 (motor B&S 675), dokopy ma to vyšlo na smiešných 550€. Ale... celý příspěvek >
Chci si koupit sekačku, prosím poraďte, 21.3.2010
Jednoznačne doporučujem motor honda. Výkon v Hp je skresľujúci, skúste si pozrieť krútiace momenty tam zbadáte rozdiel, no aby som nehovoril o papierových výkonoch ako je u niektorých ľudí zvýkom, vlastmím dve kosačky, Makitu PLM 51 s motorom B&S... celý příspěvek >
Kvas Oskeruše, 31.12.2009
Mám 100l oskoruší, no vodu som do nich nepridával, dokonca som na ne zabudol a boli na dvore tri dni v -15 mrazoch (sud neroztrhlo), no kvas je fakt hustý, možem ho pred pálenim rozriediť vodou? Keď ano, tak ako? Vonia výborne, už by som to chcel... celý příspěvek >
Kalvados ako na to?, 20.11.2009
Tak kvasí to výborne, už len čakať...
Dolmar ms 290u nechce startovat, 19.11.2009
Máme doma takisto MS 290U, problémy nastali už minulého roku stroj nemal výkon, zdochínal. Otec ho odniesol do clapíka čo 25rokov opravuje mot. píly, ten povedal že treba vymeniť krúžky a ojnične ložiska, veci sme objednali on ich vymenil, krovinorez... celý příspěvek >
Kalvados ako na to?, 18.11.2009
Tak to mám za sebou. Včera dvaja 4 hodiny, dnes traja tiež 4 hodiny, zomleté, odšťavené, dokopy cca 550 litrov v troch sudoch. Do každého som pridal po kile cukru, tri sáčky kvasiniek + tri sáčky živnej soli. Dúfam, že to začne dobre kvasiť.... celý příspěvek >
Množení ibišku, 16.11.2009
Nám doma sa ibišteki rozsievajú každý rok, vzhľadom na to, že máme aj rodičovký strom aj jeden nový z jeho semena (asi 5ročný), myslím, že kvety sú také isté, ako farbou tak i veľkosťou.
Kalvados ako na to?, 16.11.2009
Mimochodom tohto roku, sa mi podarilo nazbierať 100l oskoruší, ale kvas je dosť hustý (ako rozmočený chlieb), nevie niekto či to mám pred pálením nejak zriediť, alebo vylisovať? Všetko to robím prvý raz...
Kalvados ako na to?, 16.11.2009
Neviem čo je to za odrodu, u nás ich voláme "zimice", ale zbieral som ich tento štvrtok, týždeň predtým boli ešte na stromoch. Sú tvrdé, na chuť kyslé, ale sú to stromi staré viac ako 50 rokov. Ináč to množstvo je z dvoch stromov. Nemám... celý příspěvek >
Kalvados ako na to?, 14.11.2009
Koľko litrov muštu môžem získať z asi tony jabĺk? Je veľký rozdiel medzi výťažnosťou lisovaním, alebo odstreďovaním v žmýkačke? Prepačte za ten "kalvados" v názve mojho prvého príspevku, viem že kalvados je názov alkoholu so špeciálnou prípravou, no... celý příspěvek >
Kalvados ako na to?, 11.11.2009
Chcem spraviť kalvados, no neviem ako postupovať. Mám mlynček na jablka,  no neviem či drť lisovať hneď, alebo ju nechať odstať v sudoch a lisovať po niekoľkých hodinách či dňoch. Mám aj žmýkačku a tak sa neviem rozhodnuť či lisovať, alebo... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika