Dione



host - 254.91 (?)
6.10.2018 11:26

Pane Vysloužil, pročítám diskuse o jablku Dione.Včera jsem byla na výstavě v Častolovicích a konečně jsem po 20 letech našla odrůdu jablka, ktero jsem leta hledala.Koupila jsem totiž stromek blumy a nakonec to je jablko.Měla jsem ho sebou a podle vystaveného je to opravdu Dione.Já jsem po celá léta s jablkem naprosto spokojená a tak bych vás chtěla poprosit po 4 letech od posledního příspěvku jestli byste nedal salší poznatek.to spodní jablko je to moje, přiložila jsem ho k vystaveným... děkuji Míla


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 19.24 (?), 27.1.2014 16:55

Chuť má každý svou, půda také udělá své, možná letos uzraje Rajka do jiné chuti podle počasí a vláhových poměrů... to je na ovocnářství riskantní i krásné. Zdravím - J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.1.2014 17:57

Radiomutant Dione měl podobně osvěžující a šťavnatou dužninu jako Rajka, ovšem s tím rozdílem, že měl plesnivějící jádřinec. Nevím, jestli to byl tento důvod, či jiný, ale dužnina měla nahořklou chuť, ale bez příznaků hořké skvrnitosti. Taky nevím, jestli to byl klasicky plesnivějící jádřinec, jako občas u Glostera, nebo to byla nějaká jiná závada, takže hořkou chuť do celkového hodnocení nepočítám. Rajka měla taktéž příjemně osvěživou dužninu a to je vždy velké plus. Absence příchuti mi chyběla proto, že mi to trochu připadalo, že koušu do "rubínové" odrůdy, ale bez rubínové příchuti. Prostě tam jaksi něco chybělo. Ale jinak určitě dobrý dojem, hlavně díky té šťávě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 170.26 (?), 16.3.2014 19:04

Opravdu krásné snímky vybraných plodů Dijone. Pěstuji ho už dlouho. Původem z Horní Bělé. Z tehdejší velké slávy mi zbyl strom s plody na dlouhé stopce, podlouhlého tvaru, sladší chuti, přiměřené trvanlivosti, ale se strupovitostí, která se nejvýrazněji projevila v loňském roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.9.2014 20:16

Dione ani letos nezklamalo (jen fotka zklamala). Plodí pěkně, tvar zajímavý, chuť svěží


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 6.10.2018 11:26

Pane Vysloužil, pročítám diskuse o jablku Dione.Včera jsem byla na výstavě v Častolovicích a konečně jsem po 20 letech našla odrůdu jablka, ktero jsem leta hledala.Koupila jsem totiž stromek blumy a nakonec to je jablko.Měla jsem ho sebou a podle vystaveného je to opravdu Dione.Já jsem po celá léta s jablkem naprosto spokojená a tak bych vás chtěla poprosit po 4 letech od posledního příspěvku jestli byste nedal salší poznatek.to spodní jablko je to moje, přiložila jsem ho k vystaveným... děkuji Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.10.2018 16:17

Koukněte, paní Mílo, do vlákna Těchobuzické odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika