Delor



host - 187.150 (?)
21.11.2017 21:09

Ano pane Petře, pořád pěstuji a pokud nezasáhne vyšší moc budu pěstovat.Letos mi Delor zachraňoval pověst.Nijak velká úroda, ovšem stačilo to. A hlavně jablka byla téměř bez strupovitosti. Při letošním průběhu jara to je pozoruhodné(ne všechny resist.odrůdy obstály.)

Takže Diadém na podzim, později Dublet , Admirál, Rajka,Delor a trochu menší a strupovitostí zasažený Topaz.  Rubín a spol. minimální úroda(v době opylování jen 5-7st.).Věřím v lepší příští...

Zdravím z"bílých Beskyd". Zítra jdu vysadit údajně šarce odolnou švestku

Temano.Podobná naší "uherce", potvrzeno výzk. ústavem ve Skierniewicích a polskými ovocnářskými kapacitami.

Jan z pod Javorového

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 21.11.2017 16:52

Vzpomínám si, že Delor pěstuje ještě Honza pod Javorovým vrchem. Tak je letos spokojen? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.11.2017 17:25

p. Vyslouzil, prosim Vas, kedy ste oberali Delor?

Větší část v polovině října, zbytek začátkem listopadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 173.242 (?), 21.11.2017 18:43

dakujem, teda nic pre mna :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.11.2017 19:01

Proč myslíte? Ve stjnou dobu sklízím většinu zimních odrůd, včetně Rubínů, Idaredy ještě později. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 173.242 (?), 21.11.2017 20:59

p. Vyslouzil, rád by som mal oproti vám časovu rezervu 1-2 týždne :D mňa straší tá nadmorská výška, aj keď taká ta mikroklíma hra v môj prospech... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.150 (?), 21.11.2017 21:09

Ano pane Petře, pořád pěstuji a pokud nezasáhne vyšší moc budu pěstovat.Letos mi Delor zachraňoval pověst.Nijak velká úroda, ovšem stačilo to. A hlavně jablka byla téměř bez strupovitosti. Při letošním průběhu jara to je pozoruhodné(ne všechny resist.odrůdy obstály.)

Takže Diadém na podzim, později Dublet , Admirál, Rajka,Delor a trochu menší a strupovitostí zasažený Topaz.  Rubín a spol. minimální úroda(v době opylování jen 5-7st.).Věřím v lepší příští...

Zdravím z"bílých Beskyd". Zítra jdu vysadit údajně šarce odolnou švestku

Temano.Podobná naší "uherce", potvrzeno výzk. ústavem ve Skierniewicích a polskými ovocnářskými kapacitami.

Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 21.11.2017 22:23

A jak jste, Honzo, spokojený s kvalitou plodů? Je pro Vás v porovnání s Rubínem a Topazem dostatečná? Abych se přiznal, tak já v současné době chodím jen pro Delory. Asi proto, že je to pro mě nová, nezvyklá chuť, i když také "rubínová".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.150 (?), 21.11.2017 22:42

Porovnat letos s pár plody Rubínu kvalitu Deloru je na pováženou.Topaz... no byl jsem rád, že byl vůbec nějaký.

Z minulých let si však pamatuji, že rozdíl v chuti Rubínu a Deloru je.

Je to subjektivní(mají stejné rodiče ale jiné místo zrození). Rubín je však tady pod horami "pěknější".

Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 7.1.2019 18:58

Překvapil v minulém roce DELOR někoho tak příjemně jako mě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 5.10.2019 19:08

V konkurenci Rubínů, Bohémií, Rubinol je DELOR (Golden Delicious x Lord Lambourne) možná méně známý, ale u mě se stal po Topazu druhou nejchutnější růbínovou odrůdou. Má totiž velmi zajímavou, dalo by se říci až originální příchuť a to i u těch nejmenších plodů. Kdo Delor má, tak to snad ví. O těch jiných dobrých pěstitelských vlastnostech ani nemluvě. Zpočátku jsem měl dojem, že této příchuti lze dosáhnout jen ve vyšších polohách, ale po letech to Delor "vybalil" v plné parádě i zde.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika