Delicious červený



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.216 (?)
14.1.2012 10:37

Tento příspěvek by se mohl jmenovat Red Delicious versus Starkrimson Delicious. Všimli jste si tak jako já, že na pultech řetězců se dnes objevuje už pouze Red Delicious a Starkrimsony jsou pryč? Je pro konzumenty opravdu Red Delicious příjemnější? Možná i díky větší velikosti plodů. Pravda je, že v pomologiích je jeho chuť hodnocena lépe. Je s podivem, že starší odrůda vytlačila z trhu tu novější, to se moc často nestává. Na fotkách si můžete znovu připomenout Red Delicious pěstitele par excellence - pana Vlastimila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 10.10.2011 16:02

Letošní úroda na zatím malém zákrsku - odrůda Red Delicious naroubovaná na M9 - Mičurin II




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 10.10.2011 17:40

Nemůže jít o Starkrimson nebo jinou barevnou mutaci? Klasický Red Delicious nemívá celočervené, nýbrž žíhané plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 10.10.2011 21:05
Pane Vysloužil, rouby jsem si objednal v genové bance Holovousy.Pravost by měla být zaručena.Vzhled plodů odpovídá popisu v pomologii " Malá pomologie 1 - Dvořák - Vondráček z r.1969" (mimochodem skvělá publikace) kde se uvádí: RED DELICIOUS - nahodilý semenáč, do praxe zaveden 1895,slupka hladká, barva jasně červená na sluneční straně nachová, lencitely nápadné, hvězdičkovité po celém plodu. STARKING DELICIOUS - mutace Red Delicious, do praxe zaveden 1924,tmavě červená barva s typickým výrazným karmínovým pruhováním.Chuť stejná jako Red. STARKRIMSON DELICIUS - objeven v r.1952 v sadu výsadby Starking Delicious jako odlišný strom od této výsadby.Slupka tmavě červená, nafialovělá rozmytá, lencitely jsou světle rzivé.Dužnina před dozráním ve skládce nazelenalá což Red ani Starking nemá. Domnívám se tedy, že mám původní odrůdu Red.Foto někdy zkresluje. - Mičurun II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.216 (?), 14.1.2012 10:37

Tento příspěvek by se mohl jmenovat Red Delicious versus Starkrimson Delicious. Všimli jste si tak jako já, že na pultech řetězců se dnes objevuje už pouze Red Delicious a Starkrimsony jsou pryč? Je pro konzumenty opravdu Red Delicious příjemnější? Možná i díky větší velikosti plodů. Pravda je, že v pomologiích je jeho chuť hodnocena lépe. Je s podivem, že starší odrůda vytlačila z trhu tu novější, to se moc často nestává. Na fotkách si můžete znovu připomenout Red Delicious pěstitele par excellence - pana Vlastimila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kaoma - (4) - 26.178 (?), 19.1.2012 14:51

Ahoj, když už jsem tady narazila na diskuzi o svých oblíbených jablcích... chtěla jsem se zeptat, dají se někde sehnat red delicious vypěstované u nás nebo je to všechno jen z Itálie :-(Díky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika