Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?)
26.2.2024 11:19

Ať se vám daří.yes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 4.148 (?), 25.2.2024 15:42
v lednici je ještě Opál, Orion, Golden, Jonathan.
Orion
Orion
Opál
Opál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.2.2024 20:19

Srdečně zdravím, pane 227.41. Pinovu už nemám, ale sháněl jsem znovu její rouby, ale pán mi poslal Evelínu. Vůbec si netroufám tvrdit, že měla Pinova tak výraznou chuť. Spíše to vypadá, že Evelína bude v tomto ohledu lepší. Co se týče pana Waltera, tak jsem se sice na Bonitu těšil, ale tak trochu jsem tušil, že to nebude žádná sláva, protože po ní "neštěkne ani pes". Nikde nic. Přitom, pokud se nemýlím, rodiče jsou Topaz a Pink Lady. Zrovna ta Pink Lady mě taky docela překvapila. Poslední konzumovaný plod byl sice navinulejší, ale vůbec ne špatný, čekal jsem od tak malých plodů nějakou "jalovinu", ale chuť je zajímavá, originální. Koštoval jsem dneska i Rubinstep a zdá se, že ta nažloutlá dužnina bude podobná s Merkurem, ale ten nemám dostatečně prozkoumaný. Z trojice Orion, Sirius, Opál se mně nejvíc kvalitativně osvědčuje Opál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.41 (?), 25.2.2024 21:43
Ďakujem Vám pekne Peb.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 26.2.2024 9:47

V tuto konzumní dobu mám jasné favority.Na snímku z leva do prava Braeburn, Kanzi, Rosy Glow.Všechny tři mají vynikající šťavnatos, vysoce kvalitní křupavou dužninu a čeho si vážím nejvíc je jejích originální ovocná příchuť.Radost jít do lednice.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Braeburn,Kanzi,Rosy Glow
Braeburn,Kanzi,Rosy Glow

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 26.2.2024 10:14

Jsem rád, že jste se ozval, pane Mičurine, máte výstavní kousky na tuhle dobu.Taková na pohled nádherná jablíčka v lednici opravdu nemám. Neošetřuju proti strupovitosti a tak se mi posledních letech tvoří na plodech na konci sezóny sazovitost. Samozřejmě, když potom jablka se sazovitostí uložím na podzim do lednice, tak se ve vlhku uvnitř spíše ještě rozšíří, než aby ubyla. To je ovšem daň za absenci postřiku. Chuťi jablíček to ovšem neublíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 26.2.2024 10:17

Pane Mičurine, už roubujete venku? Já jsem včera začal se sloupcovitými Lambada a Swing na M26. Hmm, teď vidím váš navý příspěvek, takže ano. Letos mám v úmyslu naroubovat na podnože a do korunek vřeten odrůdy Admirál, Allegro, Bonita, Barby, Lyra, Merkur, Orange Crisp, Topaz a Red Topaz. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 26.2.2024 10:30

Pane Waltře, Váš dotaz se kryl s psaním mého příspěvku.Takže ano roubuji.Dával jsem také včera dva rouby do Honeycrisp. Tato odrůda nesplnila mé očekávání a bude z 2/3 přeroubována. Nechci kousat do betonu ale to hlavní, postrádá ovocnou příchuť.Zbytek roubování bude v dubnu za kůru. Přeji hladký řez.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 26.2.2024 11:18

Pěkně se přebíjíme pane Waltře.Začínám se v tom ztrácet.Ano ošetřuji proti houbovým chorobám a obalečům.Již jsem to tady psal nebudu to znovu rozebírat.Reziduí se nebojím ošetřuji takovými přípravky a v takovou dobu abych neměl obavu.Sazovitost taky mívám ale speciálně nezasahuji.Po sklizni z takto kontaminovaných jablek hned odstraním sazovitost vlhkým klůckem a jdou do skládky.Také toho mám ještě dost na roubování.Kromě Rubelitu ještě pět odrůd.Nebudu je jmenovat.Někteří to těžce nesou.Jenom uvedu, že se chystám přeroubovat celé Akane (chuťově už nestačí novinkám) a Crimson Crisp (šutr s příchutí nedozrálého Idaredu)

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 26.2.2024 11:19

Ať se vám daří.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 26.2.2024 11:36

Vám taky.

Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika