Deformace plodů - Zvonkové



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
sadař z kobeřic - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 31.188 (?) 
26.12.2011 15:08

P. mičurineII pokud si zvětšíte fotku a pořádně se podíváte tak se právě prstencové poškození nachází pravě kolem jadřince a i slupka u babačku je poškozená. Poškození tak velkeho plodu mšicí je nesmysl. Mšice napadají plody ve velikosti třešní a nenávratně je poškozují a deformují a plody už nenarostou. To spíše bych vam věřil kdyby jste uvedl zobonosky nebo mery.  A pokut je vám znamo tak fyziologické poruchy jsou náslekem stresu stromku a i když má v půdě dostatek živin tak je plod přes stopku nepřijme. Letos se fyziologické poruchy vyskytovaly kvuli teplotním šokum, které se vyskytovaly pocelou dobu vegetace a byly u nás i velké srážkové výkyvy. Ja během vegetace hnojím převážně na list. Při sklizni jsem objevil na většině žlutých odrudach sklovitost a pihovitost. Výskyt byl pozorován u stromů, které v době dokvítání namrzly. Pokud vím tak mšice jsou škodlivé každý rok, ale tyto růstové deformace se vyskytli v takovém rozsahu jenom letos a to díky celorepublikovému jarnímu mrazu.

          sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 9.1.2012 21:41

P.Kaněra, je mi velice líto, že jsem dle vašeho úsudku kazatal nesmyslů ale věřím tomu co jsem viděl na vlastní oči a z toho se míním poučit.Praxe a všímavost je mnohdy více než teorie.K mrazovým, teplotním,vodním výkyvům dochází v malých obměnách každý rok.Domnívám se tedy, že k poškození došlo vlivem savých škůdců - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika