Co právě sklízíte?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?) 
15.10.2011 16:47

Sklidil jsem první úrodu Granny Smith, jen dva plody na mladých stromech. Oproti těm krásně zeleným v obchodě jsou vybarvenější, dokonce mají náznak červeného líčka na osluněné straně. Je to zároveň poslední letošní sklizeň jablek.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 136.48 (?), 17.10.2011 8:17

Nechcem zakladať novú tému V záhrade mám ešte na siedmich stromoch Idared jablká.Nie je ich veľa(2q),v máji omrzli v kvete. Chcem sa opýtať ovocinárov, či dnešný ranný mráz(-3,5st.C) neovplyvní skladovateľnosť tejto odrody.Ďakujem.Peter.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.10.2011 13:21

Mám vyzkopušené, že Idaredy spolehlivě přestojí noční mráz do -4st,  pokud se přes den oteplí. Já se sklizní Idaredů ještě počkám 2 - 3 týdny. Obvykle je sklízím až po opadu listí. Pouze tak získají jakous takous chuť. Plody, které sklidím dřív (protrháním) obvykle na jaře vyhodím, chutnají o dost hůř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.35 (?), 17.10.2011 15:37
prosímvás jak se říká těm malým plodovým větvičkám česky? brachyblast je anglicky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.10.2011 16:57

Myslíte plodonoš?
Není brachyblast spíš latinské či řecké slovo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 17.10.2011 19:01

Idaredy, Golden Delicious /kupodivu letos nepadá/, Karmínu, Florinu a Topaz /má jedno jablko/ mám stále venku. Dnes byl asi nejsilnější mráz, na domě bylo 0,2°C, ale mimo byl šedivec jako nikdy. Jabloně měly zatočené listy. Ale odpoledne plodům očividně nic nebylo. Sklízet se chystám o tomto víkendu, případně i později. Jablka nepadají a krásně se vybarvují. Goldeny mají načevenalá líčka a jsou lahodné už teď. HK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 246.18 (?), 31.10.2011 15:12
Tak dnes 31.10. jsem sklidil poslední jablka ze zahrady – asi 30 ks Floriny z menšího roubu umístěném na vysokokmenu Matčina. Plody jsou střední až velké, některé přímo výstavní. Letos jsem se sklizní čekal až do poslední chvíle, kdy plody začaly dotykem téměř padat. Již nyní těsně po sklizni jsou plody velmi chutné, středně sladké, tvrdé a křupavé. Lokalita : 230 m n.m. Vyškov, střední Morava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.9.2016 15:55

Češete, nebo ještě čekáte? Toto vlákno se mi nepodařilo najít, přesto jsem včera otrhal Kidd´s Orange a Spartan, jelikož mi už "zůstávali v ruce".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.9.2016 10:32

Počkám 1-2 měsíce. Navíc ve sklepě je zatím dost teplo. Nyní je čas sklizně James Grieve, Lambournů, Desertů a a State Fire.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.9.2016 10:50

Do sklepa jsem je nedal, mám je za barákem, kam nesvítí slunce. U Spartanu jsem tajně doufal, že by to mohl být Mc Intosh, ale nebude. Asi se budete divit, ale po sklizni mně Spartan chutná nejvíce, později už tolik ne. Když plody padají a zůstávají v ruce, tak nemá smysl se sklizní dále otálet. Něco jiného je rozleželé Lobo, tam je dobré s konzumací počkat, ale ten tvrdý Spartan je teď "top".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika