Co právě sklízíte?



host - 6.34 (?)
1.10.2011 21:50

Jaké jsou vaše zkušenosti a hodnocení odrůdy Panenské?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 172.154 (?), 21.9.2011 22:43
Posledný obrovský plod Orionu ešte visí pri vrchole palmety. Netypické je jeho žíhanie na velkej časti povrchu šupky. Paľo
Plod Orionu- netypicky žíhaný
Plod Orionu- netypicky žíhaný
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.26 (?), 19.9.2011 17:20

V mojí poloze Brandýse n/L trpělo Matčino padlím. Ale třeba Idared je skvělý, bez strupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 30.9.2011 22:37
Dnes jsem sklidil několik plodů na roubu jablka Liberty. Lokalita : 230 m n.m. Vyškov, střední Morava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 1.10.2011 13:18
Dnes jsem sklidil odrůdu jablka Lipno. Lokalita : 230 m n.m. Vyškov, střední Morava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 1.10.2011 20:56

  Dnes jsem už sklidil většinu plodů z 2 letého vřetene odrůdy Sir Prize. Zároveň zasílám jeho obrázek s mojí 4 letou vnučkou.

  Mám na zahradě asi 3O odrůd jabloní (ale některé ještě nezaplodily). Na stromku na obrázku přežily květnové mrazy prakticky všechny plody a potom ještě většina plodů na 4 letém Deloru.  Na vřetenu Melroze je asi 10 plodů. Na ostatních odrůdách většinou nic, příp. 1-3 plody.

  Proč přežily všechny plody teprve 2 letého Sir Prize si nedokáži nijak vysvětlit.

Sir Prize
Sir Prize
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.9 (?), 2.10.2011 23:27

Vážený pane Vinšálku, rád bych se Vás zeptal, jestli máte všechny stromky na stejných podnožích nebo jestli máte podnože různé. Zejména by mne pak zajímaly podnože odrůd, které lépe přečkaly jarní mrazíky. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 3.10.2011 20:25

ad host 153.9.

Nemám všechna vřetena na stejných podnožích. Nejvíce jich mám na J-TE-E. Následuje M9, MM1O6, M26 a 1 ks na J-OH-A. Sir Prize je na J-TE-E podobně jako zmiňovaný Melroze. Relativně úspěšněji odolávající Delor je na M 26.

 Pokud bych přijal za správnou tezi, že k přežití květnových mrazů pomohl druh podnože, tak by vyhrála podnož J-TE-E a úplně by propadla M9.

 Ale já si spíš myslím (je to jen moje domněnka, nijak jsem to blíže nezkoumal), že o přežití květnových mrazíků rozhodla odrůda a doba jejího kvetení.

A jen pro doplnění na podnoži MM1O6 mám jen slabě rostoucí odrůdy Andego, Deliga, Diamant a Otava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 1.10.2011 21:16
Dnes jsem sklidil odrůdy jablek Rozela, Bohemie, Rubinola a Vysočina. Lokalita : 230 m n.m. Vyškov, střední Morava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.34 (?), 1.10.2011 21:50

Jaké jsou vaše zkušenosti a hodnocení odrůdy Panenské?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.10.2011 12:53

Na panenské si vzpomínám co malý kluk, a to už bude bezmála 6O let. Bývaly to nijak príliš košaté, ale velmi vysoké stromy. Nechyběly v žádném stromořadí podél silnic v okolí vsi, kde jsem se narodil. Jeden strom jsme měli v aleji na mezi u pole.

Bývala to drobná, protáhlá a hezky do červena vybarvená jablíčka. Při sklizni byla velice tvrdá, ale po odležení nám, dětem, velice chutnala. Jak by, ale obstála s chutí v dnešní konkurenci odrůd, si nedokáži už představit.

 Plody pro svoji tvrdost při sklizni nebyly citlivé na otlaky. I náš strom byl velmi vysoký a myslím, že ho tehdá otec ani celý nečesal (pokud ho vůbec česal), ale prostě oklepal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika