Co na zahradu



Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?)
8.10.2012 21:15

Kdysi jsem, tenkrát ještě s malými dětmi, navštívil Šumavské muzeum v Kašperských Horách. Průvodce s vizáží Krakonoše zaslechl mojí poznámku na téma, že tu snad budou mít i vycpaného hryzce."Tady ho máte a taky Vám poradím, jak se ho zaručeně zbavíte! Jediný naprosto účinný způsob: prodejte zahradu!" Vyzkoušel jsem výfukové plyny, dýmové tablety a další chemii a hryzce to asi po čase přestalo bavit a přestal škodit. Po létech jsem zahradu z jiných důvodů opravdu prodal. Proti tomu, co s ní udělal nový majitel, byl hryzec břídil.             

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 41.142 (?), 8.10.2012 14:04

Dobrý den,

prosím Vás o radu. Letos chci zasadit jabloně, ale mám hryzce. Chci je zasadit do drátěných košů, ale nevím jaký průmer a délku má mít koš.

Děkuji za odpoveď 

Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 8.10.2012 14:15

Já jsem je sázel do košů cca 60cm v průměru, hloubky 50cm. Dělal jsem totiž takovéto jámy, takže jsem je pletivem vystlal. Stačí na to pletivo široké 1m, ale musíte si s tím trochu vyhrát, aby tam nezůstaly díry, jinak je to k ničemu. Nahoře by to mělo jít až ke kmínku, protože jak tam vleze horem, je v pasti a nezbyde mu než celý stromek sežrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.142 (?), 12.10.2012 19:04

Děkuji Vám za odpověď. Ještě bych se chtěl zeptat, jaký průměr měli oka v pletivu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 12.10.2012 19:16

Nejlepší je králičí pletivo. Existuje i slepičí, ale to má větší oka. Hryzec je sice dost velký, takže by neměl prolézt ani tímto, ale jistota je jistota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.142 (?), 12.10.2012 19:27

Takže průměr 1,6 mm by měl stačit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 12.10.2012 19:44

16mm by mělo stačit, chodby hryzce jsou v průměru kolem 5cm. Ale pokud chcete mít jistotu, dejte 13mm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 8.10.2012 21:15

Kdysi jsem, tenkrát ještě s malými dětmi, navštívil Šumavské muzeum v Kašperských Horách. Průvodce s vizáží Krakonoše zaslechl mojí poznámku na téma, že tu snad budou mít i vycpaného hryzce."Tady ho máte a taky Vám poradím, jak se ho zaručeně zbavíte! Jediný naprosto účinný způsob: prodejte zahradu!" Vyzkoušel jsem výfukové plyny, dýmové tablety a další chemii a hryzce to asi po čase přestalo bavit a přestal škodit. Po létech jsem zahradu z jiných důvodů opravdu prodal. Proti tomu, co s ní udělal nový majitel, byl hryzec břídil.             

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.169 (?), 10.10.2012 10:55

Po 3 letech jsem oplotil zahradu a konečně mi stromky přestalo ničit srnčí a zajíci, nastoupili ovšem hryzci. Předloňskou zimu 8 jabloní, loni 6. Kočky ani občas psi nepomáhají, chemie mi na parcelu nesmí. Rozhodl jsem se jim nabídnout náhradní potravu místo kořenů stromů a připravím  jim ovesné vločky trochu ochucené sádrou (starý recept z venkova) a k tomu jim dám i mističku s vodou. Prý to dobře zabírá. Myslím, že to není o nic drsnější, než chemie, která jim rozleptá vnitřnosti, a aspoň neotráví případné dravce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 10.10.2012 11:37

Máte zkreslené informace o tom, na jakém principu fungují rodenticidy-přípravky proti hlodavcům.Žádná chemie jim nerozleptává vnitřnosti, ani nijak moc netrpí před svým skonem.Pravděpodobně ani masožravci, ani jiní dravci si neublíží pozřením takto zlikvidovaného hlodavce.Většina rodenticidu pracuje na bázi chemie, která jim sníží srážlivost krve, takže v podstatě vnitřně vykrvácí.Maso je pak nezávadné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 10.10.2012 12:49

Dravce sice vločkami se sádrou neohrozíte, zpěvné ptactvo však ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE21:01
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika