Co je to za odrudu jablone?



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 203.105 (?)
25.9.2022 16:17

nedeľná tipovačka. aká odroda je na foto?

strom bol vysadený pred cca 35 rokmi, teda nová odroda to nie je. rastie v cca 800 mnm, trpí veľmi chrastavitostou, teda vyzaduje postrek. plody ktore maju dostatok slnka tak su silne cervene, az bordove. duzina pod supkou je ruzova, slabo cervena. neda sa dlho skladovatv podstate uz teraz mučnatie.  vona je aromaticka, taka malinova. v mojej oblasti pred touto odrodou dozrievaju priesvitne letne (citronky) a napr. piros asi sucasne s tou jablonou. mam vysadene aj malinove hornokrajske, ale to este zrele nie je. rovnako zrele nie su este rubin,  honeycrisp, rozela, melodia... teda to bude skor letne alebo jesenne jablko ale tym vas nechcem ovplyvnovat. zaujimam sa preto, lebo neviem ci sa mi podari odobrat vhodne rouby, strom je dost prestarnuty a vsetci si tie jablka velmi chvalia, ze su chutovo fantasticke.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 248.94 (?), 18.9.2022 21:52

Pětka - podle svalku u stopky = Holovouský malináč?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 21.9.2022 13:47

Před lety jsem vysadil špičák jabloně Amrosia.Později mě prodejce kontaktoval, že se jedná o záměnu ale neví za jakou odrůdu.Před vykopáním špičáku jsem pro zajímavost odebral roub a aplikoval do Jonathanu.Letos popvé zaplodil a jde mi o určení odrůdy.Osobně se domnívám dle plodových znaků že se jedná o Golden Delicious.Po odkvětu byly plůdky kalvicovitého tvaru hnědočervené barvy.Domnival jsem se že jde o nějakou mutaci Red Delicious.Se zvětšujicími plody asi po 6 týdnech se začly přebarvovat do zelené barvy.Nyní mají plody na osluněné straně slabé skořicové líčko.Ambrosii vylučuji.Měla by již nějakou krycí barvu.Nikdy jsem G.D. nepěstoval a proto žádám pěstitele této odrůdy zda v prvotní fázi vývoje plůdků mají červenohnědou barvu.Děkuji.

Zahradě zdar -- Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 21.9.2022 15:42

Na více stranách různých prodejců stromků goldenů mají ve vyobrazení plody na osluněné straně s načervenalým nádechem. W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.165 (?), 21.9.2022 17:37

Ano mladé plůdky Goldenů jsou červenohnědé.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 22.9.2022 9:11

Děkuji pane 94.165 za potvrzení vývoje plůdků u Golden Delicious.To jsem potřeboval posvětit o pravosti odrůdy.Zda je to z více klonů která tato odrůda má ta konkrétní je vedlejší.Mám zřejmě klon z konickým růstem.Chuť to doufám potvrdí.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 203.105 (?), 25.9.2022 16:17

nedeľná tipovačka. aká odroda je na foto?

strom bol vysadený pred cca 35 rokmi, teda nová odroda to nie je. rastie v cca 800 mnm, trpí veľmi chrastavitostou, teda vyzaduje postrek. plody ktore maju dostatok slnka tak su silne cervene, az bordove. duzina pod supkou je ruzova, slabo cervena. neda sa dlho skladovatv podstate uz teraz mučnatie.  vona je aromaticka, taka malinova. v mojej oblasti pred touto odrodou dozrievaju priesvitne letne (citronky) a napr. piros asi sucasne s tou jablonou. mam vysadene aj malinove hornokrajske, ale to este zrele nie je. rovnako zrele nie su este rubin,  honeycrisp, rozela, melodia... teda to bude skor letne alebo jesenne jablko ale tym vas nechcem ovplyvnovat. zaujimam sa preto, lebo neviem ci sa mi podari odobrat vhodne rouby, strom je dost prestarnuty a vsetci si tie jablka velmi chvalia, ze su chutovo fantasticke.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 14.10.2023 20:01

Neznámý klon Golden.D - 2003 - větvička na Jonathanu

Nepátral jse po přesném názvu.Letos jsem uhájil dva plody.Po loňské ochutnávce je tato orůda zklamáním.Velmi sladká chuť až protivná.Tedy nic pro mě.Základní Golden D. to je jíná liga.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Golden D.klon
Golden D.klon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika