Choroba neznámé jabloně



host - 59.154 (?)
31.8.2015 19:30

Další obrázky postižené jabloně

celý strom
celý strom
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 59.154 (?), 31.8.2015 19:28, zobrazeno: 3632x

Neporadí někdo o jakou chorobu by se mohlo jednat? Minulý rok měla jabloň padlí (celkem zřetelné na listech) a dozrála na ní asi tři jablka (velká a bez náznaků padlí), tak jsem letos přistoupil k postřikům už od květu a cca po 14 dnech jsem střídal discus, talent a tercel. Bohužel to dopadlo tak jak je vidět z přiložených fotografií. Je to padlí na plodech? Nebo něco jiného? Odrůdu jabloně neznám a zvažuji jestli s takovými výsledky vůbec ponechat. Druhá jabloň na zahradě zhruba stejného stáří má krasná a zdravá jablka.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.154 (?), 31.8.2015 19:30

Další obrázky postižené jabloně

celý strom
celý strom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.154 (?), 31.8.2015 19:33

A ještě jedna fotka, nedaří se mi bohužel přidávat fotky najednou do jednoho příspěvku..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 31.8.2015 21:49

Pro vkládání více fotek musíte být přihlášený. Může to být rzivost slupky (mrazík, pesticid, vysoký tlak (studené) postřikové kapaliny...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 163.222 (?), 1.9.2015 11:47

Díky za oba názory. Mrazík bych asi vyloučil, vada plodů se objevila poměrně pozdě. Nevím přesně jak je to myšleno s tím tlakem (jestli je myšlena studená postřiková kapalina, nebo tlak kapaliny za tryskou - používám zádový postřikovač solo 473?)? 

Nejpravděpodobnější varianta (pokud se opravdu jedná o Vámi identifikovanou rzivost - a vypadá to, že by mohlo) asi bude interakce fungicidu (nejspíše toho tercelu, nebo talentu) s konkrétní odrůdou (odrůda neznámá, ale každopádně žlutá slupka). Mám dojem, že se vada objevila opravdu po aplikaci toho tercelu. Jablka už letos asi budou na vyhození (v postižených místech se objevuje hniloba), ale příští rok zkusím vynechat tercel a talent a vystačím si s doporučeným kumulusem WG a discusem. Každopádně dám jabloni ještě jeden rok šanci i když se snažím doplnit jabloně výsadbou rezistetních odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 1.9.2015 13:54

Napsal jsem to nesrozumitelně, takže: Rzivost mohou způsobit nízké teploty (pod +5°C) po odkvětu a až do velikosti vlašského ořechu. A v této době i nízká teplota a vysoký tlak aplikační kapaliny a DMI fungicidy (Score, Topas, Talent...). Žluté odrůdy jsou náchylnější.

Rzivost omezuje síra, Merpan, Discus, Zato.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika