Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,

tato odrůda je pro mnoho z těch, co ji znají jedna z nejhezčích a nejchutnějších. Na zahradě mé babičky bylo asi 10 stromů, spolu s Čisteckým lahůdkovým je to můj favorit.

Koupili jsme zahradu, kde je cca 50 let starý strom. Jeho zdravotní stav je docela dobrý, 30 let byl neřezán, já kromě prosvětlení, odstranění suchých větví a spol. jej též zatím neřežu (je to již dědeček...). Každoročně bohatě kvete, násada plodů také bohatá. Bohužel jde o odrůdu, která je velmi náchylná na moniliovou hnilobu, což znamená, že mám-li štěstí, sklidíme třeba 5 jablek.  U jiných odrůd tento problém není. Lokalita je střední Čechy, nadm. výška cca 220 metrů, severo-jižní údolí sevřené ze stran lesem. Strom osluněn cca od 12 hodin do cca 18 hodin.

Co byste doporučili? Prosvětlení řezem? Nějaký postřik? Odchytávání vos?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika