Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Skúsil som v prvom kroku cez stareodrudy.cz odfiltrovať odrody jabloní, ktoré majú slabý rast - aby malo zmysel uvažovať s nimi ako vložkou na medzištepenie, parameter mrazuodolnosť som v prvom kroku nezahrnul. Vypadlo 7 odrôd: Antonovka, Anýzové české, Bismarkovo, Grahamovo, Hodvábne červené letní, Jonathan, Míšeňské.

Antonovka - to je klasika, prečo ma hneď nenapadla? Podzimná, silne mrazuodolná, priamo poznámka, že vhodná na medzištepenie - pre mňa by bola asi ideálna, ale asi bude dnes už nezohnateľná.

A potom z tých ďalších, máte prosím niekto skúsenosť s odrodou Hedvábné červené letní vo vyšších polohách (povedzme do cca 600 m) na horších pôdach? Tie ďalšie spomenuté odrody sú asi nezohnateľné a Jonathan je náročný na pôdne podmienky, takže pre mňa tiež nič. Dala by sa podľa Vás skúsenejších Hodvábne červené letné použiť ako vložka na medzištepenie? Je to letná odroda, čo je asi trochu nevýhoda... lebo by uskorovala dozrievanie, ale zato je málo vzrastná (do 4 m výška a šírka koruny), celkom dosť odolná - aj napr. proti rakovine (čo je tiež plus), vyzerá byť dosť nenáročná, ale je bohužiaľ len "stredne mrazuvzdorná". Dala by sa možno zohnať na stareodrudy.org. p. Pešek na svojej stránke píše, že odolnosť proti mrazu "je dobrá". Neviem posúdiť, či stredne mrazuvzdorná je pre mňa dosť dobrá. Má niekto skúsenosť s touto odrodou vo vyšších polohách?

Nevie niekto či samotný MM-106 bude odolnejší v dreve voči mrazu ako to Hodvábne červené letní a prípadne či bude menej bujný alebo bude bujnejší ako Hodvábne červené letní? 

Ďakujem za prípadné rady. Budem ďalej bádať...

Igor

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika