Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Hlavatý, nejsem členem ČZS a nikdy tam nevstoupím.To co tady předvádí v jejich periodiku posledních 14 let ohledně jabloní je jednostranná informace jednoho šlechtění se stále se opakujícími odrůdami s malými obměnami.Popisovány v tom nejlepším světle pro spotřebitele jak můžete číst v jejich letošním seriálu o odrůdách.Vše je super, skoro žádné nedostatky, bezúdržbové a samozřejmě se závěrečných doporučení pro pěstování.Na to lidi slyší.Vůbec nás neinformují o novošlechtění čí starších odrůdách ze zahraničí i některých novošlechtění našich šlechtitelských nadšenců.Když náhodou ano tak způsobem budící nemožnost pěstování (zde je to stejné).Dříve jsem po takové zahraníční pomologické prezentaci toužil.Dnes už ne, byla by to jen snůžka nedostatků, pomluv, polopravd a pověr.Tak tomu já říkám středověk.Držet lidi v nevědomosti a oblbovat je nepřesnými informacemi.

Nyní k Admirálu.Letos čekám první úrodu asi 8 plodů.Vyfotím aktuální stav ale jinak nemám potřebu fotit odrůdy v různých obdobích vegetace pokud to nemá souvislost s nějakým tématickým zaměřením.Něco malého však v dohledné době chystám.Píšete, neuznávám Admirál.Nikdy jsem to nenapsal a chuť nehodnotil.Počkám jak se u mě projeví.Zatím dostává luxusní péči.Již proveden jeden Ca postřik speciálně pro Admirál a o víkendu bude následovat další.Na druhou stranu nemohu mlčet pokud se tu hodnotil Dukát pro svoji vysokou citlivost k hořké pihovatosti jako skoro nepěstovatelný a v případě Admirála se stejným hendikepem jako bezproblémová odrůda.Zdá se Vám to normální.Extrémní doba skladování neni pro mě prioritní parametr.V půli dubna přestávám mít chuť na jablka.Raději si dám čerstvou zeleninu ze skleníku.Nebudu doporučovat odrůdy za nějakou konkrétní.Nedělám to a dělat nebudu, stačí, že si to právo uzurpovali jiní.Dávno tu tvrdím jak píšete, ať si každý vybere sám co bude pěstovat.Ovšem musí mít objektivní a ucelené informace o všech odrůdách.Což se zjevně neděje a jak odhadují bude to stále horší.Tato hra na jednu pravdu rozkládá zájmové ovocnářství.Zřejmě je cílem univerzální chuť na univerzálních tvarech s univerzálním šlechtěním..Je zřejmá snaha udělat z ovocnářů nepřemýšlející konzumenty toho univerzálna a oni vám to poskytnou.S tím jde ruku v ruce potlačování pestrosti, poznání, experimentování a samostatnosti úsudku na základě objektivních informací.To je dnes nežádoucí.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika