Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Karelka: Mohli by Ste bližšie vysvetliť čo konkrétne myslíte pod pojmom "namoří"? Naozaj by ma to zaujímalo... Píšete o veciach o ktorých pravdepodobne nemáte ani šajnu. Dovolím si napísať pár viet, hádam mám na to trochu nárok, keďže súťaž ktorá je v názve vlákna som v r.2014 vyhral s Jonagoredom, v r.2016 s Heliodorom a v r.2018 som bol druhý s Rubinolou (okrem toho som bol viac než 10x v prvej desiatke - to už ani presne neviem - aj s ďalšími odrodami). Jonagored na MM106 - 8-ročný, Heliodor na MM111 - 6-ročný, Rubinola na MM106 - 10-ročná, údaje sa vzťahujú k danému roku umiestnenia. Takže žiadne zákrpky na slaborastúcich podpníkoch a žiadnych pár plodov (úroda v daných rokoch na uvedených stromoch presiahla 100kg). Žiadne "namoření" sa nekonalo, stromy nehnojím, jediným opatrením bolo že jablká určené na výstavu necháte trochu dlhšie na strome, aby sa dokonale vyfarbili (týka sa to len červenoplodých odrôd). Súťažné výstavy sú spoločenskou udalosťou, stretnutím pestovateľov, príležitosťou k výmene skúseností a v neposlednom rade aj možnosťou zoznámiť sa s neznámymi odrodami (či už novinkami, alebo starými klasikami). Takže ja vzdávam hold všetkým tým - podľa Vás - "notorickým prispievateľom", ktorí nesedia iba doma na zadku, ale podelia sa so svojimi výpestkami so záhradkárskou verejnosťou. Mnohých ľudí ktorí sa záhradkárčeniu nevenovali to inšpiruje k tomu, aby s touto ušľachtilou záľubou začali. Ak je to po každej výstave hoci len zopár nových mladých záhradkárov, tak tá výstava nebola zbytočná. To isté sa dá povedať o degustáciách - tiež je to v prvom rade spoločenská udalosť. Ak tomu niekto pripisuje väčší význam ako si to zaslúži, je to jeho problém. Takisto ako postup nakupovať stromky podľa umiestnení na týchto podujatiach. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika