Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

  jsou situace, kdy je řez v předjaří pro konkrétní strom vhodný.

Ale samozřejmě, s tím přece nikdo nepolemizuje. Řez v předjaří, zejména pro jádroviny, je vhodný z více důvodů:
1. Neodstraníte zbytečně živiny v narašených větvích
2. Likvidace dřeva bez květů a listí je snazší
3. Koruna je přehlednější
4. A hlavně, v tuto dobu není co jiného v zahradě dělat. Nemusíme sázet, sít, plet, zalévat, sekat,...
Nazvedla mě věta: Zahradník tu byl na začátku března, později nechtěl, že prý by stromům už tekla míza.
Tohle pravidlo mělo historicky své opodstatnění, kdy se ovocné stromy sice sázely do panenské půdy, ale během svého života se mnohdy vůbec nehnojily.
   Osobně si myslím, že řez v době květu či po něm je vhodnější pro všechny druhy, nejen pro peckoviny. Přesto řežu všechno krom broskvoní a meruněk v předjaří už od ledna, a to z ryze pragmatických důvodů. Později bych to nestíhal nebo by se mi nechtělo. 
   Berou mě všichni čerti, když nabádám majitele zahuštěných a zababčených jabloní k průklestu a oni mi namítají: "Nestihli jsme to, stromy už raší, musíme to nechat na příští rok, říkal strejc..."
   Zdá se, že tahle zhoubná myšlenka mezi pěstiteli stále přežívá.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika