Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Vysloužil já si beru z Vašich příspěvků hodně, ale nesouhlasím s těmi švestkami. Mám zahradu ve výšce 430m a bydlím na úpatí Krkonoš. Ovšem přede mnou kopec 550m a hned za zahradou kopec 550m Slunce mi zapadá v 16 hodin, takže jsem se zařadil s výškou někam na 600-650m (můj názor). To co mi jde pěstovat neljépe jsou právě švestky. Mám domácí švestku 45let, kterou sklízím do poloviny října a čačanskou naj. a stanley - 12 let. Ze Stanley jsem byl první rok zklamaný - ty pošveštky se nedali jíst. Tak jsem si říkal ještě jeden rok ji dám. Druhý rok a další roky jsou ty plody vynikající. Řadím ji chuťově k domácí švestce a velikost úžasná. Dozrává těsně před domácí švestkou. Všechny mají dle mého názoru vynikající plody. Jabloně? Katastrofa. Za celých 40 let jsem nevypěstoval kloudné jablko bez postřiku. Sparťan -malé, mega strupovité - chuťově jakž, takž, Zvonkové - kyselé, řepovité chuti, Ontario - hořké, nedobré - nechávám si ho jako opylovač a z nostalgie, Florina, rezistent vykopán po pár letech, Bohemie, Rubín Chuťově na naše podmínky asi nej, ale devastace plodů strupovitostí. Šampion - strupovitost, extra malé plody. Lord Lambourne - to jablko bylo zdravotně snad nejlepší a plody - dalo se to jíst - asi nejlepší jablko. Nově mám 10 let rubinolu - chuťově to jde, ale zase bojuju s extrémní fyziologickou skvrnitostí a je velice chutná pro vosy. Poslední stromky které jsem pořídil a letos mi dají první plody Admirál - ano vím problém rubinoly, ale je na M111, připravil jsem důkladně jámu :-) a počkám si, jestli se z toho časem nedostane. Merkur a zvláště se těším na Angold. To je jablko, kterému věřím a těším se na něj jak se ukáže. S jabloněmi stále bojuji a když by jablko bylo chuťově jedlé, tak ho devastují nemoci. Omlouvám se za obsáhlost, ale třeba si někdo z toho něco vezme.
 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika