Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

V žádném případě to není Matčino. Myslím si, že by to mohl být Doris nebo Diadém. Pěstoval jsem obě odrůdy v nadmořské výšce 180m, na podnožích M9, takže nejsem schopen posoudit jak se chovají v 600m. Obě pocházejí z James Grieve. Doris je kříženec Golden Delicious x James Grieve a Diadém, James Grieve x Jonathan. Chorobami moc netrpěly, ale na Doris se v některém roce objevila trochu strupovitost. Doris byla dost odolná jarním mrazíkům. Rostly prakticky stejně. Plody měly podobný tvar, ale Doris byla více kuželovitá. Základní barva slupky byla u obou zelenožlutá. U Dorisu více do zelena, u Diadému trochu více do žluta. Rozdíl byl v krycí barvě. Doris byla žíhaná a smytá byla jen na líčku, zatímco u Diadému převládala smytá červená barva nad žíháním, byla asi na 2/3 plodu.Rozdíl byl v barvě a kvalitě dužniny. Doris ji měla nažloutlou, sladce navinulou, velmi šťavnatou a jemné konzistence. Diadém měla dužninu krémové barvy, středně šťavnatou, trochu tužší, ne však moc, a navinule sladkou. Obě měly určité aroma. Plodnost byla u obou vysoká, ale Doris ji měla vyšší. Prováděl jsem probírku a tak plodnost byla pravidelná. Obě se před více než 20ti lety běžně prodávaly ve školkách. Chuťově byly obě dobré, když to porovnám s Idaredem, tak byly lepší, ale bohužel v té době vládl Rubín a na ten ani jedna neměla. Ještě je jedna trochu podobná odrůda a to Dalila.Kříženec James Grieve Red x Golden Delicious. Má kulovitý tvar a vydrží o více než měsíc dále. Pochopitelně to nemusí být ani jedna z nich, ale v těch bedničkách, mě uvedené odrůdy trochu připomínají.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika