Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nikto neradí? Pán Hlavatý tiež kamsi zmizol, hmm... Tak, ako to vidím ja.

Rubinola - už ju niekto strihal (viď. zelené krúžky) a vyzerá to tak, že mal nejakú predstavu o kostrových konároch a termináli, tak by som asi vychádzal z tej pôvodnej predstavy. Len tak narýchlo - je to veľmi zahustené a zle sa v tej spleti konárov orientuje... Ale určite by mal ísť konkurent terminálu preč. Všetky slabé konáriky, ktoré to celé zahusťujú tiež preč... Nechajte si tam 4 základné kostrové konáre (podľa rezu z minulého roka, t.j. niektoré z tých s tými zelenými krúžkami) a predlžujúce výhony týchto Vami vybraných kostrových konárov zastrihnite všetky tak, aby boli v jednej rovine. Konkurentov týchto predlžujúcich výhonov výrazne zakrátiť. 

Grace Star - tiež sú tam už náznaky rezu (zelený krúžok). O ten spodný konár so zeleným krúžkom stojíte? Niekto s ním počítal. Možno by som ho dal preč, vyzerá dosť slabo. Určite by som odrezal križujúci konár zľava, asi ten tenší... Možno z tej trojice označenej oranžovou by som si vybral jeden ako terminál - asi ten úplne napravo, vyzerá, že rastie najkolmejšie. Zostrihnúť ho treba na vnútorný púčik. Jeden jeho konkurent by šiel preč a druhý výrazne zakrátiť na vonkajší púčik - bol by z neho v budúcnosti možno ďalší kostrový konár rastúci v inom smere. Všetky rezy kostrových konárov by mali byť v 1 rovine.

Staršia slivka - je na zváženie, či nie je lepšie vysadiť nový strom a začať od začiatku. Ale ak by ste chceli predsa len rezať, tak tých kostrových konárov je tam veľa, zavadzajú si tam, rastú viac-menej z jedného miesta a rastú v ostrom uhle, t.j. zle založená koruna. Asi by som skúsil odstrániť tie 3 vnútorné pahýle (rez červenou) a nechal iba 3 kostrové konáre - vonkajšie. A do budúcna by som sa zameral na tie mladé výhonky zvýraznené oranžovou, ale tie pahýle, na ktorých rastú, tie treba skracovať postupne (Zahnov rez) - tak, aby na tých pahýľoch ostal stále nejaký podružný obrast a nezačali tie pahýle zasychať, ale na druhej strane dominanciu by mali prevziať práve tie mladé perspektívne konáre označené oranžovou. Kým sa tak stane, bude to záležitosť na viac rokov. Keď oranžové konáre zosilnejú aspoň na polovicu hrúbky tých starých pahýľov - budú sa dať odrezať staré pahýle tam kde je fialovo naznačený rez. Igor 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika