Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Predvianočná degustácia 21 odrôd jabloní - čiste súkromná, amatérska a nezáväzná. Len pre zábavu a osvieženie tak trochu "zaspatej" zimnej diskusie o jabloniach. Na fotkách sú odrody z mojej záhrady zoradené v poradí (od prvého po posledný rad, vždy zľava doprava): Coxova - Lucy - Topaz - Gold Bohemia - Red Cap - Braeburn - Jonathan - Pinova - Shalimar - Merkur - Karneval - Golden Delicious - Jonagored - Heliodor - Red Chief - Ligol - Bohemia - Rubinola - Admiral - Fuji a celkom vzadu Florina. Hodnotenie neberte príliš vážne, treba predovšetkým zohľadniť dátum degustácie, polohu záhrady (Podunajská nížina, 115 m.n.m) a chuťové preferencie mojej maličkosti. Ak by to predsa len niekoho zaujímalo, tak do skupiny "vynikajúce" sa dostali Rubinola, Jonagored, Jonathan, Admiral, Ligol a Topaz. Tesne za nimi "výborné" boli Coxova reneta, Golden Delicious, Lucy, Bohemia a Fuji. Ostatné som vyhodnotil ako "veľmi dobré". Vyslovené sklamanie nebolo (najslabší Shalimar zaň už nepovažujem, známa to vec - už je vykopaný). Nutné je pripomenúť, že niektoré odrody sú už za svojím konzumným vrcholom (Gold Bohemia, Merkur, Bohemia, asi aj Coxova), niektoré ešte ďaleko pred ním (Braeburn). IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika