Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Predovšetkým obidvom pánom vďaka za odpoveď. V žiadnom prípade nie som nepriateľom rezu stromov. 

Tento konkrétny prípad by som chcel brať ako experiment a niečo sa naučiť "v priamom prenose" od stromu v záhrade.

Ako správne pestovať stromy, ako ich rezať prvých pár rokov  ...atď, týchto informácií sú mraky a každý kto to chce vedieť si to vygoogli za 5 minút.

Ako sa ale stromy správajú, ako rastú atď ak nepoužijeme súčastné štandardné postupy?

Mám pocit, že stromy vo voľnej prírode rastú bez ľudského zásahu a darí sa im celkom dobre. Iste, nevstupujú do rodivosti tak skoro ako tie pestované a je tam niekoľko nevýhod súvisiacích s ich výškou...

Ale že by to bolo až tak tragické? Prehustené, choré stromy? Neviem, a práve to by ma zaujímalo.

Môj experiment sa týka Rubinoly na M26.

Zasadil som ju navrúbľovanou časťou cca 10-15 cm pod úroveň zeme.

Cca pred týždňom.

Očakávam, že "spravokorení" (ak budem mať šťastie) a potom vyrastie do svojich prirodzených rozmerov. Pre účely tohoto pokusu by som ju nechcel na jar ani zrezať, aby som nenarušil ten prirodzený rast.

A keďže je to experiment, a nemám s tým žiadnu skúsenoť, preto som sa opýtal na tomto fóre, či to už náhodou niekto niekedy nevyskúšal :o)

Ďakujem, L

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika