Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý deň, Ja vyhľadávam podpníky MM106 prípadne M7, MM111 iba z dôvodu pevného koreňového systému.  S m9 a m26 mám zlé skúsenosti hlavne z dôvodu stability javloní v pôde. Pred niekoľkými rokmi mi nejaké hlodavce zničili vedľa seba stojace niekoľkoročné stromčeky odrody FUJI a LUNA na M9, ostatné jablone na MM106 naokolo prosperujú doteraz, myslím že som to písal aj na tomto fóre doložil i foto. Mutsu na M26 sa mi vyvrátila aj s úrodou po dažďoch cca pred 15 rokmi. Pomerne hrubý kmeň ale iba niekoľko hrubších koreňov cca 20-30 cm hlboko, vyzeralo to ako keď vytiahnete z mokrej pôdy burinu. Rovnako mám pomerne dosť nahnutý Gloster zachraňoval som ho podperami ihneď ako som zistil že sa začína naklánať (veľká úroda). Neviem či je to iba zhoda náhod ale s inými podpníkmi sa mi niečo podobné nikdy nestalo. Taký Idared alebo Granny Smith v mojej záhrade na podpníkoch MM106 aj pri úrode cca 100 kg jabĺk (10 štandardných plastových bedničiek po 2 rady jabĺk nad sebou) udrží pri zbere bez problémov aj moju váhu. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika