Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Již loni jsem si všimnul na Rozele počátkem olistění světlejší zbarvení listů.Později se barva listů dala částečně do normálu.Na snímcích je vidět letošní nápadně světlé zbarvení listů.Přírustky byly menší ale ponechané ovoce se vyvíjí velikostně normálně.Co by mohlo být příčinou? Péči má stejnou jako ostatní stromy.Doufám, že to není náznak odumírání stromku.Jsou tam totiž nějaké nekrotické napadení ale neřekl bych že devastující.V atlasu chorob jsem nic nenašel.Napadá mě jediný důvod světlých listů.Zda po chladném květnu kdy narůstaly mladé listy přišlo skokové prudké oteplení s vyšší intenzitou UV zaření.Na jiný stromech jsou vyjímečně vidět také zanedbatelná poškození ale okraje jsou spíše opálené i když barva také není sytě zelená.Jenže Rozela je bledá celá.Má někdo letos s Rozelou podobnou zkušenost?

Zahradě zda - Mičurin II (470 m)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika