Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jonagored je pouze jeden, nikoliv několik. Jedná se, jak již bylo řečeno o jednu z mutací odrůdy Jonagold. Proti základní odrůdě Jonagold se liší červenějším zbarvením. Ze všech mutací je ve sklepě nejtrvanlivější základní odrůda. Jonagored a rovněž i Jonaprinc jsou podstatně náchylnější na otlačení.Jonaprinc je tak do ledna, samozřejmě kvalita sklepa dělá rozdíly.Jonagoldu a jeho mutacím fandím, i jsem je kdysi sbíral. Vyzkoušel jsem jich asi dvanáct. Některé nebyly ani pojmenovány (příliš se nelišily od základní odrůdy) Jako nejlepší, které mi prošly zahradou považuji King, Jonagored, Jonaprinc. Zajímavá je mutace Marnica, která při dobrém vyzrání má větší aroma po Jonathanu, ovšem plod má mastný povrch, což mi vadí.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika