Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zapomněl jsem možná na nejlepší produkt křížení Coxova reneta x Golden Delicious odrůdu DESERT. U mě je to ale s otazníkem. Letošní Deserty na Vysočině byly na tuto oblast relativně sladké, ale do chuti Desertu od MV to mělo hodně daleko. Pokud se ukáže, že chuť je nestablní, tak to nebude žádná výhra. KIDD´ S ORANGE (Red Delicious x Coxova reneta) a BLÁHOVO ORANŽOVÉ (Coxova reneta x Wagenerovo) jsou totiž jedno jako druhé a to prakticky vždy. Ovšem na Východolabské tabuli, nikoliv na Hornosvratecké vrchovině. S odrůdami CAROLA (semenáč Coxovy renety),  CLIVIA (Oldenburgovo x Coxova reneta) a ALKMENE (Oldenburgovo x Coxova reneta) nemám žádnou zkušenost. Pak je tady ŠVÝCARSKÉ ORANŽOVÉ (Ontário x Coxova reneta) a AURALIA (Nordhausenské x Coxova reneta). Švýcarské oranžové se dá sehnat ve starých odrůdách e-shopů. Auralia mě letos překvapila nepatrnou renetovitou příchutí pouze v malých plodech, což je zvláštní. Jinak je pouze příjemně navinule sladká bez příchuti. Co se týče růstu, tak rouby Bláhova oranžového rostou dost slabě a to třeba i na jedné z hlavních silných větví u Kidd´s Orange.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika