Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

které odrůdy je správné recenzovat v časopisech, a které odrůdy je špatně recenzovat?

To je jasné. Správné odrůdy rostou v mičurinské zahradě a pocházejí co nejdál od Střížovic.
   Já myslím, že odrůda Melrose má publicity poměrně dost. Pěstoval jsem ji od roku 1984 do 2005 a už ji nechci. Vykopal jsem ji jako poslední jabloň na podnoži M9 a ponechal si jen jednu větvičku V první polovině 80. let byly Melrose a Gloster 69 nejpoptávanější odrůdy, sháněl je skoro každý. Zmiňoval je i tehdejší guru amatérských ovocnářů pan Cibulka v kultovní televizní soutěži Deset stupňů ke zlaté. Vyhovovala mi průměrná plodnost nevyžadující probírku a mimořádně dlouhá skladovatelnost bez skládkových chorob. Když byl dobrý rok, byla dobrá jablka, když se nevydařil, plody byly malé, tvrdé, horší chuti. Do příznivé polohy je Melrose nepochybně kvalitní jablko. Je tu však jedno ale: konkurovat zde budou moderní tržní odrůdy - klony a kříženci teplomilných jablek jako Braeburn, Fuji, aj., které jsou konumovatelné krátce po utržení ze stromu a bez větších změn v chuti a konzistenci i po několika měsících. To Melrose ani v teplých letech nedovedla, vyžadovala uskladnit nejméně měsíc, lépe dva.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika