Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Toto mezištěpování bylo v minulosti hojně doporučované a slibovala se mu velká budoucnost. Mně se to příliš neosvědčilo a ani v praxi není prodej mezištěpované sadby příliš rozšířený
1. Bujnější podnože mi podrůstaly podobně jako myorbalány u švestek
2. Kmínek byl v místě mezištěpu tenčí a hrozilo vylomení
3. Roli v míře potlačení růstu nehrála ani tak výška, ve které se mezištěp narouboval, spíš celková délka mezištěpu.
4.Zdálo se mi (ale možná je to jen můj dojem), že tlumící vliv vložky působil nejen na korunku odrůdy, ale i na kořeny bujné podnože. To do jisté míry rušilo smysl mezištěpování - bujný kořenový systém a kompaktní plodná koruna.
5. Vložka M9 trpěla víc mrazem a rakovinou (mohlo to být mojí nevhodnou polohou)
V jiných lokalitách mhlou být ale výsledky jiné. V mé půdě a podnebí ani stromy na bujných podnožích netvoří extra velké koruny

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika