Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

 Jak úspěšně zasít jadérka/semena jabloní
Miloš Vysloužil (12300) - xxx.xxx.102.7 (?)
29.1.2012 11:48
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
V dobách, kdy ovocná sadba byla nedostatkovým zbožím (ostatně jako skoro všechno) to byl
hlavní, často jediný způsob, jak získat podnož a z ní kýžený stromek. Mnohé z nich bez
problémů plodí dodnes, některé ale zastavily růst nebo trpěly rakovinou.

*
*
I když jsem používal semenáče z Jaderničky a Strýmky a v bližším okolí rostla jen Boskopská, dospěl jsem po cca 30 létech k tomu co "onehdy" psal p. Vysloužil. Některé stromy zastavily růst a víceméně chřadnou.
Sice ne hned, až poslední roky. A to i když zpočátku rostly velmi bujně a i s plodností jsem byl spokojen.
*
Ale nejsem žádný ovocnář, je to jen zkušenost.
*
Výsledkem toho "dlouhodobého pokusu" je to, že více než polovina těch jabloní je dobrá akorát tak na palivové dřevo. Na palivové, ne pro nějaké dřevařské zpracování!!!
*
Dnes kdy se určitě dají sehnat kvalitní vysokokmenné podnože pro dlouhověké polní stromy bych už do takové akce a zbytečné práce rozhodně nešel.

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika